Як відпрасувати брюки.

Охайна, відпрасована одяг - ознака вихованої людини. Однак сам процес прасування відрізняється по складності, в залежності від тканини і моделі. Наприклад, прасування брюк не всім дається легко.
Інструкція
1
Гладити потрібно тільки вичищені брюки - інакше після впливу гарячої праски деякі плями вивести буде вже неможливо.
2
Випрані і висушені брюки гладять як з вивороту, так і з лицьового боку через чисту вологу тканину (краще, якщо вона буде не дуже тонкої) доти, поки вона не стане сухою. Ретельно складіть брюки , поєднавши всі чотири шва на колошах, і гладьте, переходячи з внутрішніх сторін штанин до зовнішніх. Починати гладити слід з тієї штанини, яка лежить ближче до поверхні дошки. Не забудьте випрасувати верхню частину брюк і пояс, краще навіть пропрасувати їх першими. Не використовуйте дуже гарячу праску.
3
Якщо брюки витягуються на колінах, це можна виправити, змочивши коліна з вивороту водою, а потім вивернувши на лицьову сторону і відпрасували. Між вологою тканиною і брюками в цьому випадку потрібно буде покласти ще один шматок тканини, на цей раз сухою.
4
Головна проблема при глажении брюк - стрілки. Є кілька способів змусити стрілки триматися якомога довше. Найпростіший - протерти стрілку з вивороту сухим милом, потім вивернути брюки і пропрасувати їх через тканину. Інший варіант - проглаживать брюки спочатку через змочену слабким розчином оцту (1 чайна ложка оцту на 0,5 літра води) тканина, а після того, як вони висохнуть - через вологу щільний папір. Ще можна змочити матеріал з вивороту розчином крохмалю.
5
Для тих, хто не боїться труднощів, є ще один спосіб, що вимагає трохи більше зусиль, зате дієвий. Приготуйте мильно-оцтовий розчин (1 столова ложка оцту на 1 літр мильної води), змочіть їм тканину і пропрасуйте через неї брюки . Стрілки будуть триматися довго.
Корисна порада
Після того як брюки будуть відпрасовані, обов'язково дайте їм отвісеться в розправленому вигляді. Тоді вони будуть довго зберігати вид свіжих і щойно випрасуваних.
Чіткі, прямі відпарені стрілочки на брюках прикрашають чоловіка. Та що там чоловіка, брюки давно вже стали невід'ємною частиною жіночого гардероба, а хизуватися з рівними стрілочками - не тільки красиво, але і дуже приємно. Як же домогтися того, щоб стрілки на брюках завжди залишалися прямими і рівними і не розповзалися після першої ж шкарпетки?
Вам знадобиться
  • Праска, прасувальна дошка або стіл, волога тканина, оцет, мило, булавки.
Інструкція
1
Підготуйте місце, на якому ви будете гладити ваші брюки. Добре, якщо в будинку є прасувальна дошка, але от якщо її немає, виберіть тверду рівну поверхню без «купин» і «сходинок». Відпарювання складочок і стрілок на брюках - дуже копітка робота. Тут значення мають всі дрібниці. Якщо будете гладити на столі або іншій твердій гладкій поверхні, попередньо покладіть вниз ковдру або якусь щільну тканину в декілька шарів. Вологі брюки починайте прасувати навиворіт. Спершу необхідно пропрасувати всі кишені, підкладку і верхню частину брюк.
2
Виверніть брюки на лицьову сторону і починайте прасувати ще раз. З обличчя, на відміну від вивороту, брюки можна гладити тільки через вологу тканину. Краще всього використовувати для цього щільну бавовняну (ситець або бязь), марля може залишати на тонких брюках характерні сітчасті сліди, тому краще її не застосовувати. Як тільки закінчите прасувати самі штанини, можна приступати до стрілок. Складіть брюки так, щоб внутрішні шви на колошах збігалися. Якщо брюки скроєні правильно, виточки теж співпадуть. Для впевненості можете зафіксувати штанини булавками в декількох місцях.
3
Для того щоб запарені стрілки довше трималися і були гострими й твердими, їх необхідно пропрасувати не звичайним праскою, а зі спеціальним розчином. Готуватися він так: змішайте 1 ложку оцту з 1 літром мильної води. З милом краще обережніше, оскільки воно може залишати на колошах білий слід. У будь-якому випадку, перш ніж експериментувати з розчином, краще спробувати невелику краплю на шматочку тканини брюк там, де це непомітно. Якщо розчин не залишає розлученням, намочіть в ньому ганчірочку і пропрасуйте через неї ваші стрілки. Гладити необхідно доти, поки тканина не стане абсолютно сухою.
Зверніть увагу
Якщо заколюють штанини булавками, стежите за тим, щоб на вологій тканині вони не дали іржавого сліду. Після обробки праскою відіпрати його може бути дуже складно.
Корисна порада
Є ще один спосіб зафіксувати стрілки на брюках - пропрасувати їх через кілька шарів звичайної газети. Але будьте уважні, робити це можна тільки з абсолютно чорними брюками без малюнка.