Як порахувати якість знань. Якість знань це.

Навчання - освітній процес, орієнтований на результат. А що є результатом освіти? Надходження випускників до вищих навчальних закладів, перемоги і призові місця учнів в олімпіадах і змаганнях різного роду - такі й подібні результати видно всім учасникам процесу. Але є й інші результати, які спостерігають і коригують педагоги і адміністрація шкіл - це відвідуваність уроків успішність, якість знань учнів. Проміжне аналізування таких результатів вчителями може коригувати візуальні і очевидні досягнення учнів.
Інструкція
1
Щоб прорахувати якість знань, потрібно мати вже виставлені за який або проміжок позначки з предмета, будь то контрольна робота або четвертні позначки всього класного колективу. Якщо успішність - це процентна картина позитивних відміток (тобто, без двійок), то якість знань - це кількість в процентному співвідношенні четвірок і п'ятірок в класі за певний навчальний період. Отже, для підрахунку якості знань підрахуйте, скільки п'ятірок і четвірок заробили учні в класі з даного предмета за звітний проміжок. Підсумуйте четвірки з п'ятірками в один результат.
2
Далі знайдіть відсотковий склад якості знань від загальної картини успішності класу з предмету. Для цього складіть пропорцію види: загальна кількість відміток - 100 відсотків, сумарна кількість п'ятірок і четвірок - «ікс» відсотків. Вирішіть дану пропорцію, як звичайну математичну, хрест-навхрест: «ікс» відсотків одно сумарна кількість п'ятірок і четвірок помножити на сто відсотків і розділити на загальну кількість відміток. Отримане число і є процентна картина якості знань з даного предмету.
3
Для визначення відсотка успішності класу з предмету виконайте ті ж дії. Тільки з позитивними відмітками. Складіть пропорцію. Вирішіть її і отримаєте огляд успішності класу. Іноді успішність називають рівнем навченості учнів в класі по якомусь предмета.
Зверніть увагу
Не можна вважати якість знань або успішність, якщо ще невідома (по ряду різних причин) відмітка, хоча б одного учня. Даний результат не буде вірним для класу, отриманий відсоток буде вище реального.
Корисна порада
Якщо при обчисленні процентне співвідношення якості знань не вийшло цілим числом, то результат округлюють згідно математичним законам.Качество знань можна показати як у відсотках, так і в чисельності учнів. В останньому випадку достатньо тільки підсумовувати кількість п'ятірок і четвірок.