Як і чим очистити шпаклівку.

Якщо у вашому будинку довго не проходив ремонт і настала його грандіозна пора, значить, без обдирання старої шпаклівки не обійтися! Для багатьох - це самий нелюбимий процес оновлення стін і стелі. Але, якщо ви хочете зробити ремонт капітальним і на довгий час - без цього ніяк!
Вам знадобиться
  • Стремянка, шпатель, молоток, грубозерниста шкурка, шліфувальна машинка, пензлик або розпилювач води, спецодяг, зубило, наждачка.
Інструкція
1
Перш за все, потрібно знати, як давно наносилася шпаклівка на стіни і як ретельно. Якщо в декілька шарів - буде складніше. Якщо ж кілька років тому - затратите менше сил на її обдирання. Перед самим процесом ремонту врахуйте, що бруду буде достатньо, тому: Спочатку простелити кілька шарів газет або паперу по всій площі ремонту (кімнати). Надіньте відповідний спецодяг - будівельний фартух, штани, рукавички, окуляри на очі. Щоб пил не потрапила в сусідні кімнати - оклейте скотчем двері, вікна. Робота ця - брудна і пил від шпаклівки дуже швидко перемішається по всьому периметру квартири і може забруднити те, що не потрібно.
2
Зробіть в відрі наступний розчин: з розрахунку - дві столові ложки картопляного крохмалю на 1 літр теплої води. Добре перемішайте вийшла суміш. Потім додайте її в розпилювач або просто намочіть на звичайну кисть.
3
Добре промочите (в декілька шарів) ділянки стіни або стелі, де будете обдирати стару шпаклівку . Чекайте приблизно 10-15 хвилин.
4
Потім візьміть в руки гострий і жорсткий шпатель і поступальними рухами знизу-вгору починайте знімати шар старого будматеріалу. Якщо шар був невеликий - роботи буде не так багато.
5
Але, якщо ж, шарів було декілька і наносився він давно, то тут вже нам не обійтися без молотка та іншого відбійного інструменту. Ви просто берете звичайне зубило і за допомогою молотка ударами середньої мощі відбиваєте застояне шар. Також ви можете використовувати у своїй роботі звичайну шкурку або наждачку. Розділку швів роблять спеціальним шпателем трикутної форми, але можна і зубилом. Взагалі, ви можете це все зробити електричним шлифовальщики, правда - пилу буде набагато більше і шуму теж.
Зверніть увагу
На термін стін і стелі, з яких будете здирати шпаклівку. І на жорсткість шпателя.
Корисна порада
Наносите більше вологи на стіни і стеля перед ремонтом.