Як в'язати рюші спицями. Як в'язати волани спицями або гачком схеми.

Рюші , волани і оборки можуть бути окрасою не тільки зшитою, а й в'язаного одягу. Особливо доречні рюші на дитячому одязі, хоча і для обробки жіночих суконь, спідниць, шапок і кофтинок їх теж використовують досить часто. В'яжуть їх як гачком, так і спицями. Колір обробки залежить від задуму, рюші можна виконати з пряжі основного виробу або з контрастною.
Вам знадобиться
  • -пряжа середньої товщини;
  • -спіци по товщині пряжі;
  • -Виріб, яке необхідно прикрасити.
Інструкція
1
Рюші в'яжуть кількома способами. Деталь можна пов'язати окремо і пришити або прив'язати до виробу. Вони можуть бути і продовженням самого виробу. Перший спосіб хороший, наприклад, для в'язання косих або поперечних оборок спідниці, для обробки кокетки і т.п. Другим способом краще в'язати нижню оборку спідниці, обробку рукавів і горловини. Для в'язання рюша, який буде пришивати до виробу, розрахуйте кількість петель. Воно повинно в точності відповідати довжині краю, до якої ви збираєтеся пришивати обробку.
2
Перший ряд пров'яжіть виворітними петлями. У другому ряду зніміть кромочную, потім з 1 петлі пров'яжіть 2 або 3, в залежності від того, наскільки пишний рюш вам потрібен. 2 петлі з однієї в'яжуться з допомогою прямого або зворотного накиду. Щоб зв'язати прямий накид, накиньте робочу нитку на праву спицю, введіть спицю в наступну петлю і витягніть нитку. Щоб провязать 3 петлі з однієї, спочатку введіть праву спицю в петлю, потім зробіть накид, знову введіть спицю в ту ж петлю і витягніть нитку.
3
Другий ряд в'яжіть одними виворітними. Пров'яжіть панчішної в'язкою ще пару рядів, потім закрийте петлі звичайним способом. Якщо вам потрібен рюш ширше, перед закриттям пров'яжіть ще 2-4 ряди відповідно лицьовими або виворітними петлями.
4
Для обробки рукава або горловини більше підходить рюш, яка не пришивається, а надвязивается. Зв'яжіть деталь до потрібної довжини. На прямих спицях закінчите виворітний ряд. Переверніть роботу і пров'яжіть з кожної петлі 2 або 3, як і при першому способі. Наступні ряди в'яжіть панчішної в'язкою до потрібної ширини рюша. Закрийте петлі.
5
Якщо ви хочете оновити вже готові вироби за допомогою рюшів або воланів, розпустіть останній ряд рукава або горловини. Просмикніть спицю в усі петлі і зв'яжіть пару рядів звичайним способом. Потім додайте петлі точно так само, як і для окремо пов'язаного рюша.
6
Може вийти і так, що кромку вироби розпустити не вдасться. Наприклад, якщо воно в'язалося зверху, а ви збираєтеся обробити горловину. Можливо, що рукав в'язали знизу, і кромку теж акуратно не розпустить. В таких випадках кромку краще акуратно обрізати. Висмикніть нитка, яка при цьому відокремиться, після чого просмикніть спицю в петлі. Далі рюш в'яжеться так само, як і у всіх інших випадках.
7
Якщо кромка тонка і еластична, рюш можна надвязать. Закріпіть нитку на початку кромки (зазвичай це місце шва), просмикніть праву спицю під першу петлю і витягніть робочу нитку. Решта петлі наберіть точно так же. Петлі набирайте по лицьовій стороні. Може бути, з кожної петлі кромки буде потрібно витягнути 2, а то й 3 петлі. Це не повинно вас бентежити, все залежить від товщини ниток і місця, яке ви зібралися надвязивать. Слідкуйте, щоб кромка не виявилася дуже стягнутої.
8
Набравши петлі до кінця ряду, пров'яжіть ряд виворітними, потім збільште кількість петель, провязав в кожну петлю накид або вив'язати 3 з однієї. Продовжіть і закінчіть рюш аналогічно, як описано в усіх інших випадках.
Корисна порада
Для дитячого одягу рюш краще зробити менш пишним. Набравши петлі і провязав 1 ряд виворітними петлями, далі в'яжіть за схемою: 1 лицьова, 1 накид. Для обробки дитячого одягу в'яжіть рюші з трохи більше тонкої пряжі. Наприклад, якщо у вас тонка шерсть в 4 складання, для рюша зробіть на 1 додавання менше.
Оборкою називають смугу тканного або в'язаного полотна, яка стягується по верхній кромці вироби. В результаті утворюються красиві хвилясті складки. Це простий спосіб прикрасити краї спідниць, суконь, штор, покривал і інших речей. Можна пов'язати оборку як складову частину цельнокроеной спідниці. Виконувати пишні прикраси можна і спицями, і гачком.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - гачок;
  • - спиці прямі або кругові;
  • - додаткова спиця.
Інструкція
1
Спробуйте зв'язати оборки на спицях. Для цього наберіть в два рази більша кількість петель, ніж того вимагає кромка майбутнього виробу. В процесі прісборіванія полотна ваше в'язання зменшиться приблизно наполовину.
2
Зв'яжіть прямими і зворотними рядами або на кругових спицях трикотажну смужку необхідної висоти. В останньому ряду виконайте послідовні убавленія петель - кожну пару нитяних дужок пров'яжіть спільно згідно візерунку полотна.
3
Закрийте петлі останнього ряду, прикладіть готову декоративну окаемкой до основного виробу і з'єднайте кромки деталей гачком. Зробіть ряд стовпчиків без накиду, при цьому стрижень робочого інструменту слід вводити одночасно в петлі низу одягу та верху оборки.
4
Якщо оборка є складовою частиною деталі крою, наприклад спідниці, відкладіть петлі першої готової облямівки на додаткову спицю і виконайте нову деталь. Її висота повинна бути вдвічі меншою, ніж у першої оборки.
5
Коли ви приступите до зменшення петель для другої оборки, з'єднайте краї двох декоративних деталей. Укладіть маленьку каемку на більшу. Тепер потрібно скорочувати полотно за зразком кроку №2, і одночасно з цим з'єднувати кромки оборок.
6
Вводите праву спицю в дві петлі верхньої деталі, потім в одну петлю нижньої оборки і пров'язуйте всі три нитяні дужки спільно. За необхідності продовжуйте в'язати і з'єднувати одна з іншого інші оборки, поки спідниця не стане досить пишною.
7
Потренируйтесь у виконанні оборок гачком. Зазвичай хвилеподібні рельєфні візерунки в'яжуть на тлі вертикальних стовпчиків. Зв'яжіть невеликий зразок полотна, послідовно чергуючи стовпчики з накидом і повітряні петлі.
8
Приступайте до рельєфу «оборка». Введіть стрижень гачка під вертикальний стовпчик з накидом і виконайте два таких же стовпчика. Потім вивяжіте нову пару стовпчиків з накидом в повітряну петлю, розташовану між петлями по горизонталі.
9
Таким чином виконуйте регулярні переходи гачком від вертикальних ліній полотна до горизонтальних. В результаті на виробі вийде гарна вигнута смужка - оборка.
Корисна порада
Будь-яку готову оборку (виконану як спицями, так і гачком) можна обв'язати по краю стовпчиками без накидов, використовуючи нитку іншого тону.