Як перевірити мікрофон на комп'ютері. Як поміняти мікрофон якщо він вбудований в комп'ютер.

Якщо ви підключили мікрофон до комп'ютера і не почули ні звуку, це ще не означає, що він несправний. Можливо, причина - в неправильному підключенні мікрофон а чи помилки в налаштуваннях програмних засобів вашого комп'ютера.
Інструкція
1
Переконайтеся, що мікрофон , який ви підключили до комп'ютера - електретний і розрахований на напругу в 1,5 В. Якщо він динамічний, або трехвольтовий електретний, звук ви почуєте, але він буде дуже тихим. Деякі мікрофон и є розбірними, що дозволяє замінити капсуль на електретний і 1,5-вольта. При здійсненні такої заміни їх полярність, здійснюйте її, коли мікрофон відключений від комп'ютера. Чи не відключайте мікрофон вбудованим вимикачем, який у вимкненому положенні замикає вхід і може тим самим пошкодити звукову карту. Краще зафіксуйте цей вимикач у включеному положенні, закривши його ізоляційною стрічкою. Старий капсуль збережіть, щоб при необхідності мікрофон можна було переробити назад.
2
Якщо мікрофон відповідає зазначеним вище вимогам, а звуку все одно немає, перевірте, до якого входу він підключений. Мікрофонний вхід має або гніздо рожевого кольору, або відповідну піктограму, або і те й інше.
3
У випадку, якщо звук не з'явилося навіть після цих маніпуляцій, запустіть програму-мікшер (у різних ОС вона називається по-різному). Якщо входи та виходи в програмі відображаються роздільно, включите в налаштуваннях відображення входів. При необхідності, додатково включіть відображення мікрофон ного входу. Увімкніть цей вхід і відрегулюйте його чутливість.
4
Якщо відтворення звуку не з'явився і на цьому етапі, спробуйте підключити мікрофон до іншого комп'ютера, на якому всі налаштування здійснені гарантовано правильно (працюють інші мікрофон и). Тим самим, ви перевірите мікрофон на справність.
5
Нарешті, якщо мікрофон на іншому комп'ютері запрацює, значить, причина відсутності звуку криється зовсім не в ньому. Задумайтесь про заміну в своєму комп'ютері звукової карти або про правильну її налаштуванні. Але пам'ятайте, що якщо карта виводить звук, то вона налаштована правильно, і непрацездатність її пристроїв введення є, швидше за все, причиною для хвилювання.
Для швидкого запису і відтворення звуків, музики й мови дуже зручно використовувати ноутбук, особливо, якщо ви перебуваєте у відрядженні, відправляєтеся на гастролі або активно берете участь в урочистому заході. Будь-якому мандрівному музиканту і звукорежисеру нагоді знання про те, як перевірити мікрофон в ноутбуці. Це зможе на час послужити непоганою заміною справжній студії звукозапису, правда на любительському рівні.
Вам знадобиться
  • Вбудований в ноутбук мікрофон, зовнішній динамічний мікрофон, папка «Звук» («Звуки і аудіопристрої»).
Інструкція
1
Відкрийте на робочому столі вашого ноутбука меню «Пуск». Виберіть в розділі «Панель управління» папку «Звук» (в більш ранніх версіях ОС Windows називається "Звуки та аудіопристрої"). У новому вікні перейдіть по вкладці «Запис». Далі виберіть пристрій запису «Мікрофон». Клікніть по ньому мишкою, щоб змінити параметри.
2
Перед вами виникне невелике вікно «Властивості: мікрофон», де ви зможете включити і відключити сам пристрій, налаштувати баланс гучності, вибрати звукові ефекти, встановити елементи якості запису - розрядність і частоту дискретизації для використання в загальному режимі.
3
Ви можете використовувати вже вбудований в ноутбук мікрофон, а також підключити зовнішній динамічний мікрофон через спеціальне червоне гніздо «Мікрофон». Воно розташовується поруч з лінійним входом і отвором для навушників. В папці «Властивості: мікрофон» клацніть по вкладці «Загальні». Потім в нижньому полі «Застосування пристрої» виберіть стрілочкою «Використовувати цей пристрій». Після цього натисніть кнопку "Ok". Мікрофон повинен включиться.
4
Для того, щоб налаштувати баланс гучності перейдіть у відповідний розділ «Рівні». Поставте повзунки мікрофона і підсилювача на потрібний вам рівень. Клацніть "Ок". Завжди уважно слухайте, доноситься Чи звук з динаміків колонок, так як перевірити мікрофон в ноутбуці по-справжньому дозволяє тільки сама наявність звуку. Використовуйте також додаткові функції, якщо ви збираєтеся додати до звучання мікрофона звукові ефекти.
Зверніть увагу
Не забудьте натиснути кнопку включення на самому мікрофоні.
Корисна порада
Даний метод підключення і перевірки мікрофона однаковий, як для ноутбука, так і для персонального комп'ютера.