Як підвищити концентрацію уваги.

Іноді доводиться стикатися з неможливістю зосередитися над вирішенням якої-небудь важливої задачі. Концентрація уваги може знижуватися з різних причин: зовнішні відволікаючі фактори, втома, погане самопочуття або відсутність інтересу до розв'язуваної задачі, але всі їх можна подолати, якщо взятися за справу з розумом.
Інструкція
1
З'ясуйте насамперед, що не дає вам зосередитися на роботі, і по можливості усуньте цю перешкоду. Якщо вам заважає шум, закрийте вікна, вимкніть телефон, попросіть рідних зменшити звук телевізора або вимкнути музику. Постарайтеся усамітнитися там, де вас ніхто не буде турбувати.
2
Вмотивуйте себе на виконання важкої або нецікавою завдання. Постарайтеся подивитися на майбутнє вам справу з нової точки зору, побачити в ньому якісь привабливі сторони. Якщо ви знайдете значимий стимул, сконцентрувати увагу і виконати завдання вам буде набагато простіше.
3
Зберіться з думками. Концентрація уваги вимагає не тільки зовнішнього спокою, але і внутрішнього. Перед тим як приступити до роботи, відкиньте всі думки і тривоги, що стосуються інших завдань і проблем будинку або на службі.
4
Плануйте свою роботу, розділяючи її на окремі етапи. Навіть з одним масштабним завданням легше впоратися, якщо ви розіб'єте його рішення на декілька проміжних цілей. Чітке планування допомагає сконцентрувати роботу мозку в необхідному напрямку і уникнути відволікаючих моментів.
5
Робіть паузи. Неможливо сконцентрувати увагу на високому рівні кілька годин поспіль. Рано чи пізно настане стомлення, і з'являться помилки, яких можна було б уникнути, роблячи перерву на 5-15 хвилин в кожній годині.
6
Чи не розкидайтеся, присвятіть себе цілком тільки одній справі. Коли людина намагається одночасно говорити по телефону, писати статтю і спілкуватися на форумі, концентрація уваги у нього знижується, а ймовірність помилок зростає. Пам'ятайте, що повноцінно сконцентруватися в момент часу можна лише на одному об'єкті.
7
Слідуйте своїм біологічним годинником. Якщо ви «жайворонок», намагайтеся найвідповідальнішу роботу виконувати вранці. Працюйте вечорами, якщо у вас біоритм «сови».
8
Ведіть здоровий спосіб життя. Брак сну самим негативним чином позначається на роботі мозку, погіршуючи пам'ять, розумові здібності і знижуючи увагу. Крім того, важливо не перевтомлюватися протягом робочого дня, тому дотримуйтесь принципу «краще менше, та краще».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W5tss6js8AU
Корисна порада
Організуйте своє робоче місце таким чином, щоб воно саме допомагало вам зосередитися. Наведіть порядок, визначте своє місце для кожної необхідної вам речі і позбудьтеся зайвого. Подбайте про зручність і висоті стільця, так як раптово разболевшаяся спина не дозволить вам сконцентрувати увагу.