Як скласти зміст.

Зміст - короткий план будь письмової роботи, будь то шкільний реферат, студентська дипломна робота, докторська дисертація або навіть книга. Завдяки змісту зрозуміло, де і що в роботі можна знайти, а також її тематіка.Также зміст - основний помічник при написанні роботи, воно визначає її зміст і план дій.
Вам знадобиться
  • - тема роботи;
  • - текстовий редактор (наприклад, MS Word)/
Інструкція
1
Перш ніж скласти зміст, продумайте, про що ви будете писати. Структура вашої роботи, а, отже, і зміст буде повністю залежати від її теми.
2
Коли відома тема, потрібно подумки або на папері вибрати ті її аспекти, які необхідно розкрити в роботі. Багато тем бувають настільки великі, що охопити їх повністю не вдасться. Виберіть тільки ті напрями, без яких робота ніяк не зможе обійтися.
3
Кожен смисловий розділ роботи повинен мати свою назву. Воно повинно бути коротким і ємним, відображати основну думку описуваної в ньому інформації.
4
Глави або розділи потрібно розбити на невеликі за розміром підрозділи і також придумати до них підзаголовки.
5
Крім глав і підрозділів в роботу часто включають вступ, висновок, список використаної літератури та додатки. Дані структурні частини роботи також відображаються в змісті.
6
Коли всі назви розділів придумані, можна приступати до оформлення. Вони перераховуються в змісті в тій послідовності, в якій описуються в роботі. Біля кожного пункту проставляється номер сторінки, на якій він починається. Між назвою глави або підзаголовка і номером сторінки ставляться крапки, рідше залишають прогалини. По центру сторінки великими літерами пишуть слово « Зміст » без точки на кінці.
Зверніть увагу
Не робіть зміст занадто докладним, щоб воно не займало більшу частину обсягу роботи. Для тексту в 10-15 сторінок досить 3-4 пунктів і підпунктів.
Корисна порада
Зміст може складатися не тільки перед початком роботи, а й коли все вже повністю готове. Для цього потрібно розділити текст на різні за змістом ділянки і кожному придумати названіе.В текстовому редакторі (наприклад, MS Word) можна скласти самонабірних зміст, принаймні написання та зміни тексту його можна оновлювати разом. При цьому будуть змінюватися не тільки самі назви структурних частин роботи, а й номери їх сторінок.