Як містити голубів.

Голуб - птах сама звична оку навіть міського жителя, далекого від природи. Але при цьому вчені досі не знайшли однозначної відповіді на питання: як голуби орієнтуються в просторі і безпомилково знаходять дорогу додому. В голубниках і домашніх зооуголках найчастіше зустрічаються види голуб домашній та горлиці карликові. Вимоги до умов життя і харчування цих красивих птахів в чому залежать від породи і пори року.
Інструкція
1
Перше, про що потрібно подбати для утримання голубів , - вибір місця проживання. Якщо ви вирішили розводити безпородних голубів або Сизара (вони найчастіше зустрічаються на міських вулицях), зробіть звичайну типову голубник, зовнішній вигляд і розміри якої затверджені адміністрацією вашого міста (зазвичай в містах є 3 типових проекту).
2
Для утримання голубів в сільській місцевості, будуйте голубник, як вам захочеться, однак, вона в будь-якому випадку повинна мати основні елементи конструкції. В голубнику на горищі зробіть зовні вигул, а також обладнайте житло для голубів двометровим приміщенням. Відокремте його від решти горища фанерою або дротяною сіткою. Голубник може бути одно- і двосекційною, встановлюватися на плоских дахах та будуватися з сітки (в теплому кліматі), дерева або дощок із залізною оббивкою.
3
Якщо ви віддаєте перевагу карликові домашні види (наприклад, короткокрилих горлицю), купите для вихованця спеціальну клітку. У фільмах можна побачити, що вдома голубів містять в куполоподібних клітинах з різними ажурними прикрасами, але це неправильно. Купуйте прямокутну клітку з міцних порід деревини, уникайте декоративних елементів - вони ускладнюють догляд за житлом голуба. Найгіршим варіантом є клітина їх мідних прутів: під дією кисню мідь швидко окислюється, утворюючи шкідливий для здоров'я птиці оксид.
4
Годування голубів залежить від сезону. В зимовий період давайте корм ситний, але містить обмежену кількість білка. Включайте в раціон ячмінь і пшеницю (в співвідношенні 2: 3).
5
Після зими починається шлюбний період, він триває в березні 2-3 тижні. Подбайте, щоб їжа птахів була багата білками і амінокислотами. Починаючи з середини березня, включіть в раціон мінерали і вітаміни, що забезпечують оптимальне зростання пташенят, так як починається племінний період. Змішайте корм з наступних інгредієнтів: горох (20%) + овес (10%) + пшениця (50%) + ячмінь (20%). Також додавайте в кормову суміш йодистий калій (70 мг на 1 кг корму) і токоферол - вітамін, що впливає на процеси спаровування і кладки яєць (2-3 краплі на 1 кг корму).
6
В квітні голуби починають вилітати з голубники, тому обов'язково годуєте їх переважно вуглеводами, які дадуть сили для тривалих польотів. Однак триває племінний період, дорослим особинам необхідно годувати і вирощувати пташенят, тому їжа повинна бути повноцінною. Годуєте птахів наступною сумішшю: конопля (5%) + овес (5%) + пшениця (10%) + горох (20%) + ячмінь (30%) + просо (30%). Якщо погода стоїть жарка - утримайтеся від годування бобовими, так як при високій температурі ускладнюється їх перетравлення.
7
З серпня по листопад голуби сильно линяють. Тому подбайте, щоб їх їжа містила підвищену кількість білка, інакше період линьки може збільшитися, а нові пір'я сформуються короткими і слабкими. Додавайте до корму 10 мл риб'ячого жиру на 1 кг.
Зверніть увагу
Птахи середнього розміру з великим дзьобом не зможуть клювати просо, додавайте в їх раціон більше кукурудзи, гороху та інших великих культур. Карликові види, навпаки, воліють дрібне просо або розмолоту крупу, цільні бобові можуть привести до задухи.