Як поділити вінчестер.

Жорсткі диски, що мають великі обсяги, зручно ділити на декілька частин. Після поділу на один з нових томів жорсткого диска можна встановити операційну систему, перевстановлення якої, згодом, не зачепить даних, що зберігаються на інших дисках. Поділити вінчестер можна за допомогою спеціального софту.
Інструкція
1
Однією з кращих програм для поділу фізичного жорсткого диска є додаток PartitionMagic від компанії Norton. Дана програма призначена для поділу жорстких дисків, на яких встановлені операційні системи сімейства Windows і файлова система FAT32 або NTFS. Для роботи PartitionMagic згодиться комп'ютер з процесором від 200 Мгц і пам'яттю від 128 мегабайт. Встановіть програму і запустіть її, для того, щоб приступити до поділу жорсткого диска.
2
Натисніть на кнопку "Create a new partition" в правій частині головного вікна програми, в наступному вікні, що несе в собі інформацію про те, що розподіл жорстких дисків почалося, натисніть кнопку Next. Потім виберіть жорсткий диск, на якому ви хочете створити розділ і натисніть Next (у випадку, якщо диск один цього вікна не буде). Після цього виберіть обсяг розділу, який буде відокремлений від існуючого логічного диска, а також файлову систему і букву майбутнього томи. У наступному вікні, що показує стан жорсткого диска до і після проведення операції розбиття у вигляді діаграми також натисніть кнопку Next.
3
Для того, щоб почати операцію по розподіленню жорсткого диска натисніть кнопку Apply в лівому нижньому кутку вікна програми. Тепер, залежно від версії програми, розбиття жорстких дисків почнеться або прямо з-під Windows, або після перезавантаження комп'ютера до завантаження операційної системи. Ні в якому разі не позбавляйте комп'ютера електроживлення під час процедури розбиття жорсткого диска. В іншому випадку ваш вінчестер може бути зіпсований.
Зверніть увагу
Перед розподілом жорсткого диска переконайтеся, що на диску немає папок, в імені яких присутня кирилиця. Інакше вся файлова структура цього диска буде знищена.
Корисна порада
За допомогою PartitionMagic можна об'єднувати сусідні розділи жорсткого диска, у випадку, якщо вони мають однакову файлову систему.
Наявність на комп'ютері декількох жорстких дисків значно збільшує безпеку зберігання файлів. Але навіть якщо на вашому комп'ютері всього один жорсткий диск, ви можете підвищити збереження файлів, розділивши його на кілька логічних дисків .
Інструкція
1
Створення логічного диска є досить умовним процесом, так як фізично ніякого нового пристрою не створюється. Відбувається виділення деякого дисків ого простору, якому присвоюється та чи інша буква. З моменту такого розбиття користувач може звертатися до нового логічного диска як до самостійного пристрою - форматувати його, записувати на нього інформацію, встановлювати операційну систему і т.д.
2
Якщо на вашому комп'ютері тільки один жорсткий диск, обов'язково розділіть його на два (або більше) логічних. Це дуже зручно, так як значно підвищує збереження інформації на комп'ютері. На диск С встановлюється основна операційна система, на диск D - резервна. На диску D зберігаються і основні файли користувача. Навіть у випадку дуже серйозних проблем з основною ОС ви зможете завантажитися з резервної, зберегти важливі дані з диска С (наприклад, папку «Мої документи») і перевстановити операційну систему. При цьому файли на диску D в будь-якому випадку залишаються недоторканими.
3
В операційній системі Windows XP немає вбудованих засобів для розбиття жорсткого диска. У Windows 7 можливість розбиття диска є, але все-таки і для цієї ОС краще скористатися сторонньою утилітою. Однією з найбільш зручних програм є програма Acronis Disk Director, її останні версії підтримує всі операційні системи сімейства Windows. Програма існує в двох основних версіях: одна завантажується з компакт-диска при старті комп'ютера, інша встановлюється як звичайна програма для Windows. В іншому в них все однаково.
4
Для розбиття диска запустіть програму Acronis Disk Director. Виберіть ручний режим. мишкою виділіть диск, який ви збираєтеся розділити. Потім у лівій частині програми натисніть пункт «Розділити». Відкриється вікно, в якому вам запропонують виділити папки, що переносяться на новий розділ. Вибравши потрібні папки, натисніть кнопку «Далі».
5
Відкриється нове вікно, в якому ви можете розподілити простір між двома дисками. Рухаючи мишкою повзунок, встановіть необхідні вам розміри. За замовчуванням диск ділиться навпіл. Натисніть «ОК».
6
Всі необхідні операції виконані, однак новий диск ще не створений - ви тільки визначили послідовність дій. Щоб всі ці дії були реалізовані, натисніть значок картатого прапорця у верхній частині вікна програми і підтвердіть виконання операцій.
7
Якщо ви завантажували Acronis Disk Director з компакт-диска при старті системи, всі операції будуть виконані негайно, вам залишиться тільки перезавантажити комп'ютер. Якщо ви працювали з програмою з Windows, комп'ютер перезавантажиться і всі операції по розподіленню диска будуть виконані в процесі перезавантаження. Врахуйте, що краще використовувати версію програми, що завантажується з компакт-диска. Версія для Windows іноді дає збої, що призводить до повної непрацездатності комп'ютера. У кожному разі, перед розбиттям диска збережіть важливі дані на зовнішньому носії.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bGSGltikBSQ