Як в'язати морські вузли.

Будь-якому туристу в водній подорожі може знадобитися дуже корисний, незамінний навик в'язати морські вузли. Швартування суден, буксирування і навіть постановку тентів і наметів можуть полегшити морські вузли, підібрані до місця. Ось декілька варіантів.
Інструкція
1
Вузол - справжній король вузлів. Відомий людству ще з давніх часів, він містить в собі елементи простого, прямого, ткацького вузлів і напівштика. Ця комбінація дає приголомшливий ефект. Булінь універсальний, при цьому дуже просто в'яжеться, намертво ніколи не затягується, сам не розв'язується ніколи, тільки якщо нужно.Берем в ліву руку корінний кінець троса, правою обносить ходовий кінець позаду від себе навколо талії. Беремо ходовий кінець в праву кисть і затискаємо його у себе в кулаці, відступивши приблизно 10 см від його кінця. Беремо в ліву кисть корінний кінець і витягуємо вперед ліву руку. Тепер, коли корінний кінець нашого троса злегка натягнутий, огинаємо його правою кистю, разом із затиснутим в кисті ходовим кінцем на себе зверху вниз і вгору від себе. Причому, кисть повинна зробити такий рух, щоб не потрапити в петлю цілком. Ходовий кінець після цього обносити навколо натягнутого корінного вліво і перехоплюємо його вказівним і великим пальцями правої руки. І в завершенні просовуємо в малу петлю ходовий кінець, одночасно витягуючи з петлі праву кисть.
2
Португальська булинь працює, як і простий. Доцільний і дуже зручний у випадках, коли потрібно на одному кінці зав'язати дві петлі. Приміром, при підйомі пораненого. В петлі протягуємо ноги постраждалого, і в'яжемо напівштика навколо грудей і під пахвами корінним кінцем троса. Вивалитися з такого вузла неможливо.
3
Вісімка - класичний вузол, який знайшов широке застосування не тільки в морських походах, а й у побуті. Вісімкою можна прив'язати до дитячих санок мотузку, кріпити гітарні, мандоліновие, балалаєчні струни до кілків, зробити мотузкові ручки для бадді або відра і багато другое.Обносім навколо корінного ходовий кінець троса, пропускаємо його в петлю, щойно утворену. Тільки в простому вузлі ходовий кінець пропускається в петлю відразу, а у вісімці він перед цим за себе ж заводиться.
4
Фламандська петля застосовується для багатьох цілей, в тому числі і для закріплення струн на колках музичних інструментів. Зав'язується цей вузол вісімкою на тросі, складеному удвічі. Виходить в результаті міцна петля на кінці троса, яка легко розв'язується за бажанням.
5
Простий штик з 2 шлагами - одна з різновидів простого багнета. Має додатковий третій шлаг, на відміну від його аналога, вузла простого зі шлагом. Він може значно збільшити міцність вузла в тому випадку, коли трос піддається тертю про бітенг або кнехт. Використання цього вузла при кріпленні троса до гаку - це дуже надійний спосіб.
Зверніть увагу
І все-таки живий морський вузол: ревних хранителів старовинного ремесла можна зустріти в багатьох наших яхт-клубах. Люди ці, а моряки вони, найчастіше, відмінні, здатні з невловимою для ока швидкістю в'язати вузли, швидко і красиво робити Сплесні, вогонь, Кнопа, мусингами, обплетення ... При в'язанні вузлів діють так званими ходовими кінцями тросів. Ті кінці, навколо яких обносяться ходові кінці, називають корінними. Переходимо до розгляду вузлів. Прямий і Рифовий вузли. (1, 2).
Корисна порада
Далеко не кожен морський вузол порівняється з ним в кількості позитивних властивостей, яким він володіє. Враховуючи сферу його застосування та відмінні якості, вузол по праву удостоєний у величезній династії морських і належать до морських вузлів королівського титулу. Але для цього необхідно вміти правильно зав'язати цей вузол. Його завжди потрібно в'язати трохи в сторону від середину колоди (труби). Вивівши ходовий кінець троса з петлі, складової вузол, його тягнуть в сторону кінця порушуваного предмета, з якого буде тяга, і роблять два напівштика.