Як спіймати тхора.

Необразливий з вигляду маленький гризун - тхір - може наробити чимало лиха, якщо під покривом ночі пробереться в ваш курник. Якими ж методами можна припинити нічні візити цього звірка, і наскільки вони дієві?
Інструкція
1
Купіть в мисливському магазині два капкана №1. Підвісьте в курнику на кілька десятків сантиметрів від підлоги вбиту раніше тхором курку, поставте під неї капкан. Встановлюйте капкан тоді, коли кури вже сидять на сідалі. Другий капкан встановіть в лаз тхора, виявлений вами. Тушку курки можна обробити отрутою або усипляючими речовинами. Рано вранці перевірте капкани і приберіть їх до наступної ночі в тому випадку, якщо тхір не відвідував цей раз ваш курник.
2
Купіть в мисливському магазині мускусну приманку для тварин і обробіть капкан, якщо тхір майстерно обійшов ваші пастки. Обробіть капкан відваром полину, щоб відбити інші запахи, особливо запах людини. Деякі досвідчені мисливці натирають приманку і висушеної шкіркою ящірки, запах якої приманює тхора.
3
Якщо ви застали звірка буквально на місці злочину, спробуйте його зловити, хоча це і небезпечно. Для цього надіньте товсті ватяні рукавиці і різким рухом накиньте на дрібного капосника ватник або іншу щільну одяг, щоб він не зміг її прокусити. Не забудьте, що в моменти небезпеки прианальній залози звірка випускають моторошний запах, а сам тхір дуже виверткий. Якщо тварина встигла вас вкусити, спробуйте затиснути йому ніс і за допомогою якої-небудь деревинки розтиснути пащу і вставити її між зубами.
4
Заведіть хорошого сторожового пса. Замкніть на ніч курей і випустіть собаку в двір або посадіть на довгу прив'язь, щоб вона могла вільно ходить навколо курника. Використовуйте і народні методи відлякування тхора. Обмажте стіни мастикою або повісьте в курнику шкуру козла. Зазвичай ці запахи відлякують тварина.
5
обнесена всі літні вольєри для курчат і курей дрібною сіткою. У самому курнику настелите сітку на підлогу і стіни, добре закладіть всі дірки. По можливості забетонують підлогу, а по периметру курника вкопати листи шиферу або заліза.
Тхір - маленький хутровий звір з сімейства куницевих, який виглядає милим і забавним. Однак тхір досить кровожерливий і хитрий хижак. Він приносить користь, поїдаючи гризунів на хлібних полях. При певній дресурі тхорів використовують для лісового полювання. Але якщо "розбійник" внадиться ходити в ваш сарай за курми і кроликами, то він може перетягати і передушити багато живності. Зловити тхора нелегко, але все-таки можна.
Вам знадобиться
  • Капкан- «живоловушки»
  • Наживка
  • Відвар полину
  • Мастика або цапина шкура
  • Ватник або товсті рукавички
  • Пісок
  • Добре укріплений сарай
  • Навчений собака
Інструкція
1
Вивчіть повадки тхора і постарайтеся знайти його ходи. Можна посипати місця можливої появи хижака піском, щоб по слідах судити про його пересування. Тхір стає найбільш активним у сутінках. Підготуйте до цього часу «живоловушки» - капкан, який дозволяє зловити звіра живим і здоровим. Ловля тхорів в сільських подвір'ях дозволена без мисливської путівки, однак по можливості не використовуйте капканів-вбивць.
2
Купуйте спеціальну металеву або дерев'яну живоловушки для дрібних хижаків або зробіть її своїми руками. Змайструєте клітку прямокутної форми з дощок з дверцятами-заслінкою. Над дахом встановіть конструкцію, що нагадує колодец- «журавель». Один кінець мотузки прив'яжіть до дверцятах, на іншій прикріпіть наживку - свіже м'ясо з кров'ю.
3
Використовуйте прийоми досвідчених мисливців: заманите тхора за допомогою різних приманок на основі мускусних залоз тварин (таких як «Акрон»). Їх можна купити в спеціалізованих мисливських магазинах. Капкан добре обробити відваром гіркого полину, щоб відбити запах людини. Замаскуйте пастку - часто досвідчені тхори ігнорують капкани, і в них трапляються лише домашні коти і багатостраждальні курки.
4
Спробуйте зловити тхора власноруч, якщо застукали його на місці злочину. Одягніть дуже товсті ватяні рукавички або накиньте на злодія ватник. Будьте обережні - це звір дуже швидкий і виверткий, до того ж він сильно кусається. В якості захисту його прианальній залози поширюють сильну сморід. Якщо тхір все-таки вкусив вас, затисніть йому ніс і вставте між зубами деревинку. Після цього розтисніть пащу тварини.
5
Постарайтеся відвадити тхора від сараю. На ніч замкніть курей або кролів випустіть сторожового пса з довгою прив'яззю, що дозволяє вільно ходити навколо споруди. Деякі сільські жителі обмазують стіни мастикою або вішають у сараї шкури козла. Іноді ці народні методи тимчасово допомагають, особливо при відлякуванні молодих тварин.
6
Убережіть свою живність від сутінкового злодюжки посильними заходами. Можна забетонувати підлогу, настелити під підлогу і на стіну сітку, закрити всі діри. Розберіть навколо сараю місця, де може ховатися хижак. Все має добре проглядатися. Тхір може облюбувати купу каміння і дощок, бур'ян, купу гною, будь-які ваші господарські будівлі, в т.ч. сінники і підвали. Особливо він любить вогкуваті місця.
Корисна порада
Найбільш дійовий захід, що дозволяє відвадити тхора від вашого подвір'я - знайти і розорити його житло. Однак для вистежування досвідченого немолодого звірка вам буде потрібно хороший мисливець і навчений собака.