Як надресирувати свою собаку.

Дресирування собаки має першорядне значення у вихованні домашнього вихованця. Вивчення базового курсу команд не просто полегшує управління тваринам, але і встановлює хороший контакт власника з собакою. У процесі навчання собаки господар сам розвивається і вчиться правильної трактуванні поведінки тварини. Все це в сукупності з послухом вихованця і забезпечує безпроблемний тандем - людина-собака.
Вам знадобиться
  • - повідець;
  • - ласощі.
Інструкція
1
За традицією на початку загального курсу дресирування вивчається команда «Сидіти». Візьміть ласощі в руку і покажіть вихованцеві. Потім повільно підніміть руку з ласощами, трохи завівши за голову собаки. У цей момент скажіть «Сидіти». Щоб не втрачати ласощі з уваги, собака змушена буде сісти. Тут же повторіть команду, потім похваліть собаку і віддайте їй смачний шматочок. Повторіть ці дії негайно і через 10-15 хв. Надалі для закріплення відпрацьовуйте команду «Сидіти» 4-6 разів протягом дня.
2
Команда «Лежати» вивчається схожим методом. Тримаючи в руці ласощі так, щоб собака його бачила, опустіть руку перед носом собаки до підлоги і скажіть «Лежати». Потягнувшись за ласощами, вона ляже. Повторіть команду кілька разів і віддайте ласощі.
3
Команда «Місце» дуже важлива в повсякденному житті, до її відпрацювання слід приступати після вивчення команди «Сидіти». В якості позначення місця ви можете використовувати домашню лежанку собаки або будь-яку свою річ, якщо команда відпрацьовується на прогулянці. При домашньому вивченні візьміть в руку ласощі, покажіть собаці і скомандуйте «Місце». При цьому одночасно піднесіть руку до лежанки вихованця, покладіть на неї смачний шматочок, повторюючи команду. Коли собака, йдучи за шматочком, виявиться на лежанці, похваліть її і дайте з'їсти ласощі. Посадіть її на цьому місці командою «Сидіти» і витримайте кілька секунд, знову похваліть за витримку і відпустіть з місця командою «Гуляй».
4
Команда «Поруч» розучується під час прогулянок. Візьміть собаку на короткий поводок і поставте збоку від себе біля лівої ноги. З ласощами в руці почніть повільний рух вперед, показуючи при цьому шматочок собаці і заохочуючи її рух поруч з вами. Протягом 3-4 метрів на першому занятті можна згодувати собаці 4-5 шматочків ласощів, періодично вимовляючи команду «Поруч». Дуже важливо, щоб при русі повідок не натягався. Надалі поступово зменшуйте кількість харчового підкріплення, замінюючи його словесної похвалою.
Зверніть увагу
Команди собаці повинні подаватися голосом з твердими інтонаціями, але ні в якому разі не сердито. Словесну похвалу слід вимовляти радісно - бажано, щоб це були 1-2 постійних вигуки «Молодець!», «Розумниця!».
Корисна порада
Якщо ви не можете знайти підхід до собаки або ваш вихованець є представником виключно серйозною породи, проконсультуйтеся з кінологом-дресирувальником. Можливо, вам буде корисніше займатися під його керівництвом. Позитивне підкріплення собаки слід проводити не пізніше 3-4 секунд після правильно виконаної дії. Інакше очікуваного ефекту закріплення команди не вийде.