Як обробити край шарфа.

Шарф - аксесуар, що доповнює образ. Зшити або зв'язати його можна самостійно, а обробка країв залежить в першу чергу від матеріалу виготовлення самого виробу. Можна обробити на швейній машинці, вручну або ж додати кисті до вязаному шарфу.
Вам знадобиться
  • -шарф;
  • -ніткі;
  • -оверлок.
Інструкція
1
Якщо шарф зроблений з шовку, то його краю можна обробити декількома способами. Перший спосіб передбачає ручну роботу - візьміть край шарфа, подверніте його руликом і голкою з ниткою відповідного кольору прикріпіть до виворітного стороні виробу. Інший варіант - обробка на машинці. Відігніть припуск на виворіт і прострочіть максимально близько до лінії згину. Зайва частина тканини, що пішла на припуск, зрізається. Потім знову подверніте і прострочіть ще раз. Відстань від строчки до краю виробу повинно складати один-два міліметри. Новий шов повинен розташовуватися трохи вище, ніж попередній.
2
Якщо шарф виконаний з віскози або іншого несипкий матеріалу, його досить обробити зигзагом на швейній машинці. Подвійний шарф можна обробити так: складіть виріб лицьовою стороною всередину і прошийте по периметру, залишивши невелике місце непрошитий. Воно залишається для того, щоб вивернути виріб назад на лицьову сторону. Що залишився шматок можна підшити вручну стібками-невидимками.
3
Дуже тонкі тканини, наприклад, шифон, теж обробляються зигзагом, просто для цього потрібно підходяща голка і відповідна настройка швейної машинки. Крім того, в деяких машинках є оверлочна строчка, яка також підходить для подібних випадків.
4
В вовняному шарфі достатньо просто закрити петлі, а по краях можна потім пустити візерунок, пов'язаний гачком. Знайдіть відповідну для вашого аксесуара схему в'язки. Ще один варіант обробки - пустити кисті. Для цього візьміть пряжу, складіть нитку в декілька разів. Одержаний пучок зігніть навпіл і обріжте один край , так, щоб нитки вільно бовталися. Зробіть розмітку на самому шарфі, щоб між кистями було однакове відстань. Просмикніть вийшла деталь в отвір в пряжі. Верхня частина пучка з пряжі являє собою петельку. Протягніть в цю петельку вільний край - кисть готова.