Як виростити клен.

«Пишне в'янення, в багрець і золото одягнені лісу». В першу чергу, згадуючи осінній ліс, на думку спадають клени з їх різнобарвним листям. Популярні клени як на Сході - японські та китайські гравюри, так і на Заході. Жоден дитячий малюнок, де зображена осінь, не обходиться без листопаду кленового листя. Не дивно, що багато садівників висаджують це красиве дерево на своїх ділянках.
Інструкція
1
Виростити клен можна із зелених живців і насіння. Після листопаду зберіть насіння вподобаного вам дерева. Садити їх потрібно або восени, або витримувати їх при температурі близько нуля у вологому стані до тих пір, поки ви не висадіть їх в грунт. Якщо ви не підготували насіння заздалегідь, пошукайте їх навесні під деревами. Ці насіння підготовлені до проростання самою природою, тому їх можна негайно ж висаджувати в землю.
2
Семена висаджують на глибину 3 - 4 сантиметри. Зазвичай прокльовуються вони опісля 15 - 20 днів. Висота втечі в перший рік життя становить 40 - 80 сантиметрів. А через два - три роки молодий клен можна пересаджувати вже на його постійне «місце проживання».
3
Для того щоб виростити клен, підберіть йому освітлене або хоча б напівтінисте місце. Для посадки саджанця необхідно викопати яму розмірами 50х50х70 сантиметрів. Садити молодий клен слід таким чином, щоб коренева шийка була або на рівні землі, або злегка заглублена (близько 5 сантиметрів).
4
Якщо ділянка, призначена для клена, заболочений, то йому необхідний дренаж. В основному ж всі види клена воліють торфокомпост або перегній, дернову землю і пісок в співвідношенні 3: 2: 1. Якщо ви маєте намір посадити кілька дерев, плануйте зробити між ними відстань 2 - 4 метри.
5
При посадці непогано було б внести в кожну яму мінеральне добриво. Після ж клени слід удобрювати щоліта засобом «Кемира-універсал».
6
Поливають клени приблизно раз на місяць (близько 15 літрів на дерево), а в суху пору - раз на тиждень.
7
Клени декоративних порід розмножують за допомогою щеплення на дерева одного з ними виду. Прищеплювати можна як живець, так і нирку. Приміром, на дикорастущем підщепі гостролистого клена прекрасно може рости його ж культурна форма. Кращий час для розмноження рослини щепленнями - рання весна.
Клен - рослина, що відноситься до сімейства кленових. Існує безліч видів клена, які можна зустріти в Азії, Північній Америці і Європі. Як правило, це дерево, але існують і чагарникові види клена. Розмножується ця рослина насінням або живцями, хоча для розмноження штучно виведених декоративних сортів переважніше щеплення.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - дернова земля;
  • - перегній;
  • - торф;
  • - листова земля.
Інструкція
1
Якщо ви хочете виростити клен з насіння, перед посівом вам доведеться імітувати природну стратифікацію, яку проходять насіння клена, що впали восени на землю. Щоб це зробити, засипте в контейнер шар вологого промитого піску, на нього покладіть насіння клена і засипте їх шаром такого ж вологого піску. Поставте контейнер з насінням в приміщення з температурою повітря не вище п'яти градусів.
2
Для різних видів клена рекомендуються різні терміни обробки холодом. Насіння клена гостролистого і клена Гиннала слід стратифікована протягом ста десяти днів. Якщо ви збираєтеся виростити у своєму саду клен татарський, тримайте його насіння в холоді протягом ста днів. Для клена ясенелистного термін стратифікації складає всього сорок днів.
3
Висівати насіння клена у відкритий грунт слід на початку травня, закладаючи їх у грунт на глибину не більше чотирьох сантиметрів. Протягом літа видаляйте з грядки бур'яни, рихлите і поливайте землю. Однорічні сіянці можна висаджувати на постійне місце.
4
Для посадки клена виберіть сонячний або трохи затінений ділянку землі. Підготуйте квадратні посадочні ями з довжиною сторони п'ятдесят сантиметрів. Глибина ями становить сімдесят сантиметрів. Відстань між ямами повинно бути не менше двох метрів.
5
Якщо вам попався ділянку землі з високим рівнем грунтових вод, насипте на дно посадкової ями шар дренажу товщиною близько п'ятнадцяти сантиметрів. Як дренаж можете використовувати пісок. Для посадки на вологих ґрунтах підійде клен червоний, оскільки він легко переносить надмірну вологість.
6
Поверх дренажу насипте грунтову суміш, формуючи з неї конус. Склад суміші для різних видів клена злегка відрізняється. Якщо ви садите клен гостролистий або клен Гиннала, змішайте одну частину піску з двома частинами дернової землі і трьома частинами перегною. Для ясенелистного клена буде потрібно частина піску на дві частини торфу і листової землі.
7
Помістіть саджанець в яму, розправте коріння і присипте їх грунтової сумішшю. Кореневу шийку не слід заглиблювати сильніше, ніж на п'ять сантиметрів.
8
Для поливу саджанців після посадки вам буде потрібно тридцять літрів води на рослину. Після поливу присипте пристовбурні круги шаром сухого торфу.
9
Раз на місяць поливайте саджанці з розрахунку п'ятнадцять літрів води на одну рослину. Якщо літо виявилося посушливим, поливати клени доведеться раз на тиждень.