Як намалювати обличчя дитини.

Труднощі в малюванні зображення людини, зокрема дитини, виникає у кожного. Коли ви малюєте портрет дитини, відкладіть свою логіку в сторону і малюйте те, що бачите.
Інструкція
1
При малюванні класичного дитячого портрета перше, на що потрібно звернути увагу, - це пропорції і перспектива. Пропорції дозволять вам зробити портрет схожим з оригіналом, інакше занадто близько посаджені очі або витягнуте обличчя радикально змінять портрет і людина стане невпізнанним. Для того, щоб дотримати пропорції, використовуйте олівець. На відстані витягнутої руки виміряйте якусь частину обличчя, наприклад, ніс і також відміряйте, скільки разів ніс вкладається в відстані від лінії волосся до лінії підборіддя. Відкладіть цю ж кількість на папері.
2
Окресліть контур обличчя за допомогою м'якого олівця або вугілля: він повинен легко піддаватися коригуванню. Від цього начерку залежатиме подібність малюнка з оригіналом. Контур не повинен бути дуже темним.
3
Далі слід робота над волоссям. Волосся завжди малюють зверху вниз, а також зліва направо. Використовуйте олівці різної м'якості, щоб отримувати різні відтінки. Не варто промальовувати волосся довше особи. Якщо у дитини спадають волосся, використовуйте широкі штрихи. Спочатку промальовувати темні області і вже потім додавайте відблиски. Ззаду відблиски темніше, чим ближче до передньої частини, тим світліше волосся. Не забувайте про те, що тони повинні плавно перетікати одна в одну. У них не повинно бути різкого контрасту.
4
Промальовування особи починається з намітки найсвітліших областей. Це лоб, щоки, кінчик носа, підборіддя і нижня губа. Намічайте самим м'яким олівцем, щоб його можна було легко розтушувати. Все світлі ділянки повинні бути одного відтінку.
5
Очі починайте малювати зі зіниць. В них бувають яскраві відблиски. Навколо яких лежать тіні. Секрет успіху в тому, щоб робити відблиски більше, ніж вони є. Так ви досягнете більшої виразності. Потім заштриховуєш область під верхнім і над нижнім століттям, адже на око падає тінь від нього. Білок не залишайте повністю білим, затіните його злегка графітом H. Вії сильно не затемняйте і не робіть їх рівними. Такого не буває. Нехай вони лягають безладно.
6
Найбільша проблема при малюванні обличчя дитини у вас виникне при промальовуванні носа. У носа немає ніякої чіткої лінії. Він складається з тіней, півтіней і відблисків. Затіните перенісся тим же графітом H. Якщо на кінчику є відблиск, то область навколо злегка затемните. І знову ж таки не забувайте про плавних переходах тонів. Ніс не повинен стирчати на обличчі як окрема деталь. Попрацюйте над розмиванням кордонів.
7
Лінію щелепи окресліть найтемнішим тоном. Так як діти часто посміхаються, то не забудьте про складочки навколо рота, які повинні бути темніше. Далі прорисуйте тіні від носа, в залежності від того, як на особу падає світло. Губи починайте промальовувати з зафарбовування верхньої губи. Найтемніші штрихи в куточках губ. А верхня губа обов'язково темніше нижньої. Під нижньою губою накладіть тінь.
8
Фінальний акорд вашої роботи - це прорісовиваніе тіней від підборіддя на шиї, від волосся на обличчі і так далі.