Як написати сценарій для свята.

Одним з найважливіших моментів в організації свята є підготовка сценарію. Саме він допомагає провести всі дію «як по маслу» і не зіпсувати захід різного роду затримками.
Інструкція
1
Задайте свята тематику. Звичайно ж, коли наближається якої-небудь «червоний день календаря», визначити напрямок досить просто. Новий рік, 8 Березня, день Святого Валентина, день народження і т.д. - Самий невеликий перелік того, що можна відзначити. Якщо знаменних подій не передбачається, то зійде будь-який привід. Наприклад, зустріч однокласників або просто старих друзів. По-перше, певна тема полегшить підпис запрошень. По-друге, гості будуть знати, до чого їм готуватися і які закуповувати подарунки.
2
Визначте вид заходу. Тут необхідно включити фантазію. Ви можете провести концерт, маскарад, бал, дискотеку, змагання, «оживити» казку і т.п. Наприклад, на дитячий день народження буде вельми до речі попередити запрошених про необхідність вбратися в костюми, які уособлюють героїв улюбленої казки дитини. Зрозуміло, кожен з даних видів краще поєднувати з фуршетом або застіллям і різними конкурсами.
3
Призначте провідних святкування. Це можете бути ви самі, тамада або просто активний, веселий, здатний працювати з публікою чоловік. Можливо, їх буде декілька. Саме їм належить тримати під контролем все, що відбувається.
4
Далі приступайте безпосередньо до написання сценарію. Справа в тому, що вплинув перші кроки, ви чітко і ясно представите «образ» бажаного, усвідомлюєте, що хочете втілити в життя. А знаючи те, з якого приводу, в якому вигляді і з якими ведучими будуть відбуватися дії, викласти думки на папері набагато простіше. Даний варіант послужить начерком для подальшої роботи.
5
Проведіть репетицію, а, можливо, і не одну. Це необхідно для того, щоб у сценарії не залишалося «білих плям». Ви твердо повинні знати: скільки часу йде на те чи інше дійство, в якому порядку вони проходять, і чим заповнити порожнечу, якщо раптом утворюються непередбачені обставини. Приміром, в ході концерту ви з'ясували, що захворів хтось із виступаючих. Значить, потрібно без паніки заповнити його час ким-небудь іншим.
6
Приділіть увагу немаловажному моменту - завершення свята . Він повинен бути прописаний з абсолютною ясністю, а не зім'ятий. Адже розставання з людьми не менш важливо, ніж зустріч з ними. У цьому випадку, також не обійтися без уяви. По можливості, у фіналі непогано було б організувати салют (дотримуючись техніку безпеки). Подібне видовище надовго залишиться в пам'яті гостей і викличе у них захоплення. Можна обійтися прощальній піснею і щирими побажаннями один одному на майбутнє. Виконавши цей останній штрих і завершивши паперову роботу, можна сміливо приступати до втілення планів у реальність.
Будь-яке свято буде цікавіше, якщо його продумати і підготувати заздалегідь. А для цього потрібно написати сценарій свята. Він повинен бути веселим, забавним. Адже його основне завдання - створити гарний настрій, зробити свято незабутнім.
Інструкція
1
Почніть з запрошень. Адже без гостей ніякого свята не буде. Вони повинні відповідати тематиці свята. Краще їх зробити самим. Візьміть аркуш паперу, складіть його навпіл і виріжте фігурку в залежності від свята: клоуна, сніговика, квітка. Збоку дещо не дорежьте. Розфарбуйте. Розгорніть, всередині напишіть текст запрошення, вказавши місце і час свята. Можна використовувати вірші: Вас чекають з нетерпінням, Вважаючи хвилинки, Загадки, сюрпризи, Веселі шуткі.Прігласітельние квитки роздайте в руки запрошеним гостям.
2
Тепер виберіть форму сценарію. Це може бути подорож з Чингачгук по преріях. А може - пошук скарбу. Зверніться і до більш сучасним жанрам і зробіть сценарій у формі концерту «Стань зіркою». Цікавими бувають сценарії, складені по одній або декількох казок, сполученим якими-небудь героями або сюжетом.
3
Визначте, які герої будуть у вашому сценарії і хто буде виконувати їх ролі. Якщо свято для маленьких дітей, то необхідно домовитися з старшими дітьми або взрослимі.Виберіте ведучого, який би міг контролювати хід свята. Діти непередбачувані, і ведучий повинен вміти по ходу сценарію вирішувати всі проблеми.
4
Сценарій обов'язково повинен включати гри. Адже будь-яка дитина реалізує себе в грі. Постарайтеся їх підбирати відповідно до теми сценарію. Для цього візьміть будь-яку цікаву гру і придумайте до неї сюжет. Це може виглядати так.Маша і Ведмідь пішли ловити рибу. А риби в ставку видимо-невидимо. Розкидати вирізаних з паперу рибок. Хто з них більше зловить? Зав'язати гравцям очі. Для забави можна підібрати елементи костюма. Марійці - косиночку, Медведю - вушка або шапочку.
5
Сценарій необхідно писати у відповідності з віком і характером гостей. Адже може трапитися так, що на день народження до хлопчика прийшли тільки хлопчики, а до дівчинки - дівчатка. в такому випадку необхідно сценарій готувати відповідний. Влаштуйте хлопчикам «чоловічі» випробування. Гра називається «Кращий боєць» .Перший конкурс «Кращий кавалерист». Потрібно «осідлати» коня - м'ячик. Виграє той, хто доскачет до фінішу, не втративши коня.Второй конкурс «Кращий снайпер». Закинути гранату - шишку у ворожий дзот - відро. Можна дати три спроби. Оголошується найвлучніший ігрокТретій конкурс «Кращий водій танка». Прив'язати до іграшковому автомобілі мотузку. За неї провести машинку так, щоб вона не перевернулась.Четвертий конкурс «Кращий розвідник». Через перешкоди потрібно пробратися в тил за мовою - кулькою і повернутися обратно.Спісок конкурсів може бути продовжений на ваш розсуд.
6
Обов'язково продумайте призи. Це можуть бути саморобні медалі, грамоти та дипломи. Приготуйте медальки і монети з шоколаду. Якщо дозволяють кошти, купіть дітям іграшки. Головне, щоб усім дітям на святі було приділено увагу.
7
Обов'язково включіть в сценарій танці. Дискотеці будуть раді не тільки підлітки, а й малюки. З малюками танцюйте самі, показуйте їм руху, хваліть. А ось підлітків краще залиште, дайте їм самореалізуватися в танці. У цьому віці присутність дорослих зазвичай сковує.
Корисна порада
Залежно від сценарію підготуйте костюми.Музику продумайте заздалегідь.