Як лікувати кір.

Кір - це інфекційне вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Основними симптомами інфекції є: типова корева висип, ураження слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і кон'юнктиви очей.
Інструкція
1
Хворому на кір до нормалізації температури тіла призначається строгий постільний режим. Легку і среднетяжелую форму можна лікувати в домашніх умовах під регулярним наглядом лікаря. Важка форма кору з ускладненнями лікується виключно в стаціонарних умовах. У приміщенні, де знаходиться хворий на кір, необхідно регулярно і ретельно проводити провітрювання і щоденне вологе прибирання.
2
Пацієнту в період лихоманки рекомендується молочно-рослинна дієта і пиття у вигляді соків і морсів. Необхідно також дотримуватися гігієни порожнини рота. Щодня у хворого змінюється постільну і натільну білизну. У періоді одужання харчування хворого на кір має бути збалансованим і легко засвоюваним.
3
Хворому проводиться етіотропна (противірусна) терапія, призначається реаферон або виферон. При важких формах кору призначаються глюкокортикоїди (преднізолон).
4
Для нормалізації температури тіла у хворого застосовуються жарознижуючі препарати: парацетамол і нурофен (ібобруфен) у вигляді таблеток, сиропу або свічок, залежно від віку пацієнта. При високою і тривалою лихоманці вводиться внутрішньом'язово літична суміш з анальгіну і димедролу. Протисудомні препарати призначаються при фебрильних судомах.
5
При важких формах кору обов'язково проводиться дезінтоксикаційна терапія: внутрішньовенні крапельниці з 10% глюкозою, реополіглюкіном та іншими лікарськими препаратамі.Прі розвитку ускладнень (пневмонія, бронхіт та ін.) Призначаються антибактеріальні препарати: макроліди (рулид, азитроміцин, макропен) , пеніциліни, цефалоспорини.
6
Симптоматичне лікування проводиться при риніті (закопування в носові ходи Називина, протарголу); при кон'юнктивіт (закопування 1% розчину левоміцетину або 20% розчину сульфацил-натрію); при ларингіті, трахеїті (відхаркувальні препарати і муколітики, інгаляції) .В періоді одужання призначають стимулюючу і загальнозміцнюючу терапію (різні рослинні адаптогени та імуностимулятори, вітаміни, мікроелементи).