Як ловити щуку навесні.

Весняний лов щуки вважається самим добутливим за сезон відкритої води. На самому початку весни, коли більша частина води ще покрита льодом, щука починає активно годуватися і абсолютно не вередує - кидається на будь-яку приманку: твістери, воблери, живу рибу і навіть на поролон. Саме навесні попадаються трофеї особливо великого розміру, зловити яких влітку вельми проблематично.
Вам знадобиться
  • - воблери, блешні, твістери або віброхвости;
  • - тверде вудлище з м'яким кінчиком;
  • - безінерційну котушку;
  • - волосінь 0,3- 0,4 мм;
  • - вольфрамовий повідець.
Інструкція
1
Враховуючи те, що температура повітря ще досить низька, а активність риби висока, відкладіть зимові снасті, особливо, донку, пуття від них буде мало. В цей період найкращим і найпродуктивнішим способом буде ловля на спінінг з використанням штучних приманок.
2
«Весняний жор», як називають цей час бувалі рибалки, досить нетривалий, звичайно до середині квітня щука вже йде на нерест. Звичайно, багато залежить від місцевих умов і температури води в конкретному водоймі. В цей період смакові уподобання щуки визначаються тим, що вона вже почала виношувати ікру. В цей час її не приваблює велика риба, тому використовуйте невеликі воблери, блешні, твістери або віброхвости 3-5 см завдовжки.
3
Щоб знайти риб'ячі «стежки» доведеться обловить кілька ділянок. Часто щуку можна зустріти в тихих затоках і заводях, біля затоплених корчів. Щука воліє місця, де є рослинність або затонула колода, який можна використовувати як укриття. По весні все ж частіше її можна знайти в мілководних, закоряженних, ще частково покритих льодом заводях, а не у великих затоках з відкритою водою.
4
Використовуйте тверді довгі вудилища з м'яким кінчиком, він дозволяє краще відчувати снасть і контролювати приманку. Котушку - краще безінерційну, із запасною шпулею. Її відмітними особливостями повинен бути потужний фрикцион, легкий схід волосіні, якісна безшумна підмотка. Навесні силові якості котушки не так важливі. Товщина волосіні повинна бути 0,3-0,4 мм, використовуйте якісну мононитка. Приманку кріпите до волосіні вольфрамовим повідцем, щука любить атакувати в голову і під час такої атаки може легко перекусити звичайну волосінь.
5
Закинувши приманку, зробіть рівномірну проводку в швидкому темпі, на мілководді особливо великі шанси зачепитися гачком, але якщо щука в цьому місці є, то вона клюне і на швидко рухається приманку. І врахуйте, що якщо зловили одну щуку, то тут же знайдете і іншу.
Зверніть увагу
Ловля щуки ранньою весною не вимагає якогось спеціального риболовного інвентарю. Не варто намагатися ловити щуку зимовими снастями, наприклад, зловити щуку на жерлиці. Для весняного клювання оптимально підійде спінінг і штучні приманки на щуку. Вудилище варто взяти з безінерціонной котушкою з потужним фрикціоном і безшумної підмоткою, так як рибалити належить на невеликій глибині.
Корисна порада
Як ловити щуку на спінінг. Щука - безсумнівно, один з найбільш очікуваних і дорогих трофеїв будь-якого спінінгіста. Напевно, кожен спінінгіст - новачок мріє про пійманні великої, трофейної щуки від п'яти кілограм і більше. Ранньою весною щука починає клювати спершу в озерах і малих річках (з них швидше сходить лід), а після спаду води і в крупних водоймищах. Всю весну і початок літа (до середини червня) щука бере з ранкової зорьки і до пізнього вечора, але вранці і ввечері краще, ніж вдень.