Як позбутися старих фотографій. Як правильно позбутися старіх фотографій.

У багатьох сім'ях існують великі фотоархіви, часто передаються у спадок. Безумовно, з історичної та культурної точки зору подібні архіви вельми цінні. Однак у багатьох випадках величезні фотоальбоми, набиті безліччю зображень практично незнайомих людей, безцільно займають місце на полицях, викликаючи лише одне питання - як позбутися старих фотографій.
Вам знадобиться
  • - опціонально: комп'ютер, сканер, флеш-накопичувач або CD/DWD диски і рекордер;
  • - опціонально: шредер;
  • - опціонально: пакети, пакувальний папір, скотч;
  • - опціонально: місце для спалювання паперу.
Інструкція
1
Оберіть кінцевий спосіб позбавлення від фотографій. Ним може стати як фізичне знищення знімків, так і передача їх на безстрокове зберігання (наприклад, родичам).
2
Підготуйтеся до процесу позбавлення від старих фотографій. Підготуйтеся морально. Вирішіть твердо, що ви це зробите. Дайте собі обіцянку в тому, що не будете шкодувати про скоєний вчинок. Підготуйтеся технічно і організаційно. Виберіть місце і час проведення заходу. Підготуйте шредер, комп'ютер, сканер, носії інформації, пакувальний папір або пакети, і т.д. Заздалегідь знайдіть і зберіть разом всі фотографії.
3
Виділіть знімки, від яких ви позбудетеся. Відсортуйте фотографії, вибравши з них ті, які повинні будуть зникнути з вашого життя. Ще раз перегляньте вибрані фото. Переконайтеся в тому, що точно ніколи не захочете їх більше бачити.
4
Якщо можливо, збережіть цифрові копії фотографій. У відсутності твердої впевненості в здійснюваних діях або при наявності бажання донести інформацію, що міститься на старих фото до нащадків, має сенс перенести знімки на цифрові носії. Відскануйте фотографії у високому дозволі. Збережіть зображення, отримані зі сканера, в форматах без втрати якості (raw, bmp, png) або у форматі jpg з високим показником якості стиснення. Запишіть файли зображень на носії інформації для подальшого довготривалого зберігання. В якості носіїв інформації можуть виступати CD і DWD диски, flash-накопичувачі, і т.д.
5
Позбавтеся від старих фотографій. Проведіть фізичне знищення знімків, або надійно упакуйте їх і передайте на зберігання довіреній особі.
Корисна порада
За відсутності спеціального обладнання для знищення документів, старі фотографії можна просто спалити. Однак це варто робити на відкритому повітрі, у спеціально підготовленому місці. Наприклад, в мангалі на дачній ділянці. Перед записом на носії інформації, цифрові копії знімків можна додатково заархівувати.