Як навчитися правильно кидати м'яч у баскетболі. Як правильно кидати баскетбольний м'яч.

Як і в будь-який інший грі з м'ячем, в баскетболі потрібно спочатку ставити правильний і точний кидок. Це - основа даної гри. Є кілька моментів, які варто врахувати, щоб здійснювати точні попадання раз за разом. Ось на що варто звернути увагу, якщо ви хочете постійно здійснювати 3-х очкові попадання.
Вам знадобиться
  • Баскетбольний м'яч, сітка, спортзал, тренер.
Інструкція
1
Зверніть увагу на положення ваших рук. Вам потрібно навчитися кидати однією рукою так, щоб другий - притримувати м'яч. Направте середній і вказівний пальці назад (в протилежну сторону від кільця) і стежте за тим, щоб ваш лікоть дивився прямо на кільце. Таке положення буде важкуватим, якщо у вас були переломи рук. Також ваш трицепс повинен бути паралельний паркету.
2
Подивіться на те, як розташовані ваші ноги. Вам потрібно ставити праву ногу трохи вперед в тому випадку, якщо ви збираєтеся робити кидок правою рукою. Слідкуйте за тим, щоб ваша нога прямувала у бік кільця. Зігніть трохи коліна. Все це робиться для хорошого стрибка. Так вам буде набагато зручніше.
3
Зробіть кидок. При цьому, спочатку трохи підстрибніть і перед зависанням - киньте м'яч. Лікоть треба випрямляти. Пензлями зробите різкий рух - тоді м'яч полетить вище і сильніше. Чітко дивіться куди ви кидаєте м'яч. Після закінчення кидка кисть повинні бути спрямована вгору. Від цього залежить кінцеве положення м'яча.
4
Постійно практикуйтеся. Правильний кидок приходить з досвідом. Тут все дуже просто - чим більше ви виконуєте попередні 3 пункти, тим швидше ви навчитеся. Чи не станете цього робити - забудьте про чемпіонські кидки. Деякі баскетболісти за кар'єру роблять сотні тисяч кидків, дуже багато разів промахуються, але тільки так вони набувають безцінний досвід. Вам потрібно робити теж саме!
5
Знайдіть собі наставника. Без класного тренера дуже важко швидко навчитися точно потрапляти в корзину. Навіть знаючи інструкції, не завжди можна технічно правильно здійснювати точні кидки. Оскільки, ви - не робот і теж помиляєтеся. Наставник потрібно для корекції вашого становища рук, ніг, спини, голови під час виконання тренувальних кидків. Вам дуже пощастить, якщо вам попадеться такий чуйний тренер, який буде стежити за кожним вашим кидком.
6
Вірте в перемогу. Якщо ви будете здійснювати чисто механічні кидки, без віри в себе і в перемогу, то такі тренування будуть проходити даремно! Дуже важливо кожною своєю думкою наближатися до постійного прогресу і успіху. Тільки так ви зможете швидше навчитися кидати і потрапляти не тільки на тренуванні, але і в самий відповідальні моменти під час матчу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ASh6bQSSAV4
Зверніть увагу
На положення очей під час кидка. Дивіться туди, куди хочете потрапити.
Корисна порада
Тренуйтеся до сьомого поту. Більше кидків - краще техніка.
Техніка виконання кидка в баскетболі визначає рівень гравця і успіх всієї команди в цілому. Тому дуже важливо як слід відпрацювати даний елемент на тренуваннях, щоб точно потрапляти в іграх. Що потрібно для цього зробити?
Інструкція
1
Запишіться в професійний баскетбольний клуб. Зрозумійте, що без хорошого наставника і без матеріальної бази неможливо стати відмінним гравцем. Тому витратьте час і знайдіть таку секцію поблизу свого місця проживання. Це буде першим найважливішим кроком.
2
Тренуйте постановку ніг. Як тільки ви станете частиною нового колективу, у вас почнуться загальні та спеціальні тренуванні. У другому випадку, вас спочатку почнуть навчати, як правильно триматися на ногах при кидку м'яча . Ви повинні бути завжди на напівзігнутих ногах і різко випростатися і з стрибком (або без нього) здійснювати кидок. Робоча нога повинна бути трохи попереду, інша - ззаду. Також ноги можуть перебувати на одній лінії.
3
Слідкуйте за положенням рук. Візьміть м'яч у руки, поклавши на нього зверху праву долоню, а лівою трохи підтримуючи знизу. Можете поміняти місцями руки і подивитися, як вам це зробити зручніше. Вони повинні бути зігнуті в ліктях і тримати м'яч перед головою або трохи нижче. При стрибку випряміть лікті і направте м'яч легким рухом в корзину. При передачі м'яча тримайте його міцно біля грудей і робіть більш різкі й точні прямі кидки.
4
Аналізуйте, куди дивляться ваші очі при кидку. Коли ви хочете закинути навісний м'яч, направте ваш погляд у квадрат, що знаходиться під кільцем. Спробуйте потрапити саме в нього. Тоді м'яч залетить у сітку, ударившись об цей квадрат. Другий спосіб - цілитися безпосередньо у верхню частину обідка сітки. Тоді м'яч залетить без відскоку.
5
Відточите всі вміння в цілому при кидках з місця. Тепер, коли ви знаєте всю теоретичну частину, почніть практикуватися. Кидайте м'яч зі всіх положень, з будь-яких кутів. Намагайтеся більше працювати здалеку і звичайно, з-під сітки. Робіть це в тренувальних іграх, під час і до тренування в якості розігріву. Чим більше ви будете кидати м'яч, тим швидше ви навчитеся цьому. Далі вже закріпіть всі свої вміння в офіційних іграх. Ніколи не зупиняйтеся у своєму розвитку.