Як розбавити фарбу. стара фарба ніж розвести.

Буває таке - купив фарбу, поставив в сторонку, через якийсь час вирішив скористатися, а вона вже засохла. Не потрібно впадати у відчай, все поправимо.
Вам знадобиться
  • - фарба
  • - розчинник
  • - дерев'яна або пластикова паличка або інший інструмент для змішування
  • - герметично закривається ємність для змішування
Інструкція
1
Перш за все, потрібно визначитися, яку фарбу потрібно розбавити. Фарби по своїй основі підрозділяються на масляні та водоемульсійні. До останніх відносяться акварель, гуаш, акріл.Соответственно, щоб розбавити масляну фарбу, знадобляться розчинники на основі ефірних масел, а для розведення водоемульсіонкі підійде звичайна вода. Хоча останнім часом на ринку пропонуються спеціальні хімічні склади для розведення фарб на водній основі.
2
Основний недолік масляних розчинників - їх їдкий, задушливий запах. При їх використанні потрібно користуватися рукавичками для захисту рук, і краще використовувати респіратор або хоча б добре провітрювати приміщення на весь період робіт і за їх окончаніі.Наіменее безпечними є уайт-спірит, скипидар (терпентін). Найбільш шкідливі - ацетон, сольвент і ксілол.В радянські часи великою популярністю користувалася оліфа, але останнім часом вона майже не застосовується. Вся справа в тому, що вона при висиханні утворює тонкий плівковий шар, який з часом тріскається, і забарвлене з використанням оліфи виріб стає непривабливим.
3
В принципі, розчинник потрібен лише в момент нанесення фарби. Після покриття фарбою вироби починається фаза випаровування розчинника. Тому немає сенсу розбавляти їм відразу велику кількість фарби, зберігати таку фарбу все одно не представляється можливим. Чим вище за якістю розчинник, тим швидше проходить фаза випаровування, тим менше доведеться вам дихати неприємним запахом. Крім того, низькоякісні розчинники після випаровування можуть покрити забарвлене виріб плямами жиру та інших забруднювачів. Тому не економте на своєму фізичному і моральному здоров'ї, купуйте тільки високотехнологічні матеріали.
Олійні фарби - це прекрасний матеріал для живопису. Вони залишають чіткі і яскраві мазки, дозволяють домагатися несподіваних і сміливих колірних рішень і переходів і більш довговічні, ніж акварель або гуаш. Недарма більшість безсмертних полотен великих живописців створені саме олійними фарбами. Є у цих фарб один маленький мінус - вони сохнуть. Але не варто засмучуватися, навіть дуже сильно висохлі олійні фарби можна розбавити.
Вам знадобиться
  • художній лак, скипидар, рослинне масло, білила
Інструкція
1
Для того щоб зробити фарбу рідшою і повернути їй необхідну для роботи консистенцію, використовуйте розчинники. Зрозуміло, можна розбавити фарби і звичайним будівельним розчинником, який продається в будь-якому господарському магазині, але краще купити спеціальний розчинник для живопису. Ці кошти з часом не дають жовтого відтінку на фарбі і володіють не таким інтенсивним запахом. Обов'язково порадьтеся з продавцем в художньому магазині і, якщо сумніваєтеся, попросіть його вам допомогти.
2
Спробуйте розбавити фарби маслом. Для художніх фарб підійде будь-яке рослинне масло, але найчастіше використовуються лляна. Також прекрасно підходить для цих цілей звичайний жовчний скипидар або художній лак. Майте на увазі, що при розведенні олійні фарби можуть втрачати колір і виглядати набагато блідіше, але після випаровування розчинника їх відтінок знову повертається до первинного. Саме тому необхідно розбавляти фарби дуже обережно, постійно перевіряючи результат на окремому пробному полотні. Для більш м'якого ефекту використовуйте суміш художнього лаку, олії і скипидару в рівних пропорціях.
3
Кількість розчинника регулюйте дуже уважно. При неправильному співвідношенні розчинник може зробити фарбу занадто пухкою, позбавивши її первинних властивостей. Крім того, якщо навіть колір і структура не зміняться, сильно розбавлена олійна фарба буде гірше триматися на полотні, оскільки розчинник руйнує сполучні ланки в фарбі. Якщо співвідношення фарби і розчинника підібрано правильно, вони підвищують проникність фарби і сприяють більш міцному її закріпленню на полотні, роблячи верхній шар міцніше.
Зверніть увагу
Слід пам'ятати, що від властивостей розчинника, який ви обираєте для своєї фарби, залежить швидкість висихання роботи на полотні. Якщо вам необхідно, щоб фарба сохла швидше, краще зупинитися на скипидарі або художньому лаку, а в разі, якщо потрібно більш тривале висихання - додайте в суміш масло в необхідній пропорції.
Корисна порада
Якщо при розведенні масляних фарб ви хочете зробити їх відтінок менш яскравим і інтенсивним, необхідно додавати до розчинника або лаку білила або світлий тон теплого відтінку.