Застуда у папуги: Як лікувати. Як лікувати застуду папуги.

Будь-якому власникові домашнього папуги хотілося б уберегти свого улюбленця від хвороб. Але, на жаль, це не завжди можливо, особливо в холодну пору року - адже папуги так чутливі до переохолодження і протягів. Звичайно, в першу чергу при виникненні симптомів хвороби слід звертатися до ветеринара. Пам'ятайте, що оскільки у птахів швидкий обмін речовин, хвороби у них прогресують теж швидко. Час втрачати не можна. Як же можна допомогти птаху, поки ви чекаєте лікаря?
Вам знадобиться
  • - електрична лампа або кімнатний обігрівач;
  • - ганчірочка для прикривання клітини.
Інструкція
1
Перші симптоми того, що ваш папуга хворий - це зниження активності і відсутність у нього апетиту. Виникнення виділень з носових ходів або проносу - тим більше привід насторожитися. Тривожним симптомом є прискорене, свистяче, переривчастий подих. Дуже добре, якщо ви досить давно знаєте птицю та особливості її поведінки. Якщо полохлива і дикувата птах раптово стала ручний і ласкавою - це привід насторожиться, можливо, папузі потрібна допомога. Спостерігаючи за вашим улюбленцем, намагайтеся перебувати поза полем його зору, не хвилювати його.
2
Хвору птицю насамперед слід помістити в тепло. Якщо папуга містився у відкритому вольєрі, спочатку перенесіть його в приміщення з кімнатною температурою. Тільки через кілька годин температуру можна буде підвищити приблизно до 30 ° С. Забезпечте птиці спокійну обстановку в кімнаті.
3
Якщо ви використовуєте для обігріву електричну лампу, не ставте клітку занадто близько до неї. У папуги повинна бути можливість вибрати комфортне для нього відстань від нагрівального приладу. Слідкуйте за його переміщеннями по клітці: залежно від того, намагається чи він наблизиться до обігрівача або відсувається від нього якомога далі, виберіть оптимальне місцезнаходження клітини в кімнаті.
4
Створіть для папуги в клітці джерело тіні, прикривши частина клітини ганчіркою. Можливо, в тіні він відчує себе комфортніше. Якщо через якийсь час після початку обігріву самопочуття у птаха погіршився, пернатий відсувається від лампи, важко дихає, розкриваючи дзьоб, ховається в тінь - лампу краще вимкнути.
5
Забезпечте птиці повноцінне харчування, використовуючи калорійні свіжі корми: адже для одужання вашому улюбленцю потрібно багато енергії, а апетит у нього знижений. Для підвищення імунітету можна додати папузі в раціон цитрусові. Лікарські засоби птахам не рекомендується давати без консультації лікаря. Самостійно поставлений діагноз може виявитися помилковим, адже симптоми застуди можуть бути багато в чому схожі з симптомами інших захворювань.
Зверніть увагу
Прогрівання категорично заборонено при наявності у папуги зовнішніх або внутрішніх кровотеч, у тому числі, за наявності крові в калі. Якщо є підозра на травму або струс мозку небудь проблеми з серцем, гріти птицю також не можна.
Корисна порада
Чи не випускайте птаха з клітки, якщо у вас виникли підозри, що вона нездорова. У хворої птиці у відкритому просторі більше шансів нанести собі травму. Крім того, вільне пересування папугу по кімнаті може ускладнити спостереження за ним.