Як в'ялити ляща. Як зробити в'яленого ляща.

Любителі риби знають, що лящ - традиційна риба для в'ялення. Зазвичай він більший другий озерно-річкової риби, але це не означає, що на його приготування йде більше часу і сил. М'ясо ляща має яскравий насичений смак.
Вам знадобиться
    • Свіжий лящ;
    • велика сіль;
    • шпагат.
Інструкція
1
Якщо риба щойно спіймана, залиште її полежати кілька годин. Потім ретельно вимийте холодною водою, прибравши з неї всю слиз. Мийте рибу в тазу, інакше слиз може засмітити раковину.
2
Рибу переберіть, покладіть тушки по 500-700 г в одну купу, а від 700 до 1000 г в іншу. Кожну рибину ретельно натріть крупною сіллю. Натираючи крупну рибу, покладіть їй в рот і за зябра сіль.
3
Якщо лящ дуже великий (близько 1,5 кг), перед натиранням сіллю відріжте від нього голову, а черевце проткніть гострим предметом.
4
Візьміть глибокий сухий таз. На дно покладіть шар крупної солі, потім шар риби. Такими шарами укладіть всю рибу. При укладанні залишайте між рибинами невелику відстань.
5
Таз закрийте марлею і залиште в прохолодному місці на 12 годин. Після того як риба постояла, переверніть її і покладіть зверху важкий гніт. Покладіть на рибу обробну дошку, а на неї велику каструлю або відро з водою. Залиште рибу на три доби, перевертайте її кожні 12 годин. Якщо риби не перевертати, вона може протухнути.
6
Після закінчення трьох діб дістаньте рибу з тазу. У хвостовій частині риби зробіть отвори гострим ножем і Протягніть через них шпагат. Рибу не впритул щільно один до одного. Кінці шпагату зав'яжіть вузлом. На одному відрізку має бути близько 10 рибин. Так само зручно підвішувати рибу за допомогою великих канцелярських скріпок. Повісьте рибу в добре провітрюваному місці, закривши її марлею.
7
Якщо вяление здійснюється в літній час, потрібно обробити ляща від мух. Кожну рибину обмажте рослинним маслом з сильним запахом або слабким розчином оцту.
8
Вяление риби тривати 3-4 тижні. Колір черевця повинен стати приємного бурштинового кольору.
Корисна порада
Якщо при вялении нутрощі риби не прибираються, підвішувати її потрібно тільки за хвостову частину, щоб виділяється сік витік з риби. Так само всі нутрощі залишаться в головній частині рибини, а це полегшить процес очищення.
Лящ - один з найбажаніших трофеїв для рибалок, які спеціалізуються на лові прісноводних риб. Цей представник сімейства коропових володіє чудовими смаковими якостями, а в солоному або в'ялена вигляді є невід'ємним атрибутом кожної посиденьки за келихом пінливого пива.
Для того, щоб засолити ляща в домашніх умовах, необов'язково бути кулінарним «гуру» - досить лише мати уявлення про всі тонкощі старовинного рецепта засолювання. До слова, даний рецепт підходить для засолювання не тільки ляща, але і будь-який інший прісноводної риби.

Попередня підготовка

Кожен, хто вирішив освоїти технологію засолювання прісноводної риби в домашніх умовах, повинен знати, що мати справу можна тільки зі свіжим сировиною. Купувати рибу в супермаркеті для приготування цього надпопулярного страви навряд чи варто, оскільки практично неможливо точно дізнатися, скільки часу пройшло з того моменту, коли її виловили з дна водойми і помістили на прилавок. Тому найкраще для засолювання використовувати рибу, спійману власноруч або придбану в ранковий час на ринку, можна навіть на стіхійном.Перед тим, як приступити власне до самого процесу, слід визначитися - в якому вигляді буде засалюватися риба: в потрошінні або цілому. Можна виходити з популярного в народі думки, яке свідчить, що потрошити ляща потрібно лише в тому випадку, якщо в ньому немає ікри. Втім, це справа суто індивідуальна, треба лише знати, що патраний риба завжди краще просаливается, що зводить нанівець можливість розвитку в ній всіляких небезпечних мікроорганізмів. До того ж, риба без нутрощів завжди довше зберігається.

Як засолювати і сушити

Ретельно випотрошену рибу (важливо при потрошінні видалити також і зябра) слід гарненько промити під струменем холодної води. Після цього треба відшукати серед кухонного начиння підходящу ємність для засолу. Це може бути емальований або алюмінієвий таз, відро або інша містка посуд. Перед тим, як укладати рибу, на дно ємності треба насипати сіль. Лящів можна укладати черевцями вгору або на бік, кожен новий шар риби необхідно щедро пересипати сіллю. Після того, як вся риба виявиться укладена, її потрібно накрити кришкою або дерев'яною дощечкою і поставити під гніт. Як гніт можна використовувати камінь, загорнутий в поліетиленовий пакет або п'ятилітрову банку, наповнену водой.Просаліваться риба під гнітом повинна протягом п'яти-десяти днів в темному і прохолодному місці. Оптимальне місце для якісного Просолов - льох або темний комору. Ступінь готовності ляща визначити досить легко - якщо спинка риби придбала характерну жорсткість, можна сміливо переходити до її сушке.Перед тим, як нанизувати рибу для сушки на товсту волосінь або дріт, її необхідно ретельно промити в холодній воді і вимочити від солі і скопилася слизу. Щоб у процесі сушки на рибу не сідали мухи та інші комахи, її можна помістити в виготовлений власноруч дерев'яний контейнер, обтягнутий марлею. Першу пробу можна знімати вже через п'ять-сім днів.