Як позбутися від підвищеного газоутворення.

Надмірне скупчення газів в кишечнику називається метеоризмом. Зазвичай цей стан доставляє масу незручностей: з'являються відрижка, здуття живота, хворобливі відчуття. Найчастіше виною тому є неправильне харчування, але бувають випадки, де причина криється в шлунково-кишкових захворюваннях.
Вам знадобиться
  • - ромашка;
  • - меліса;
  • - насіння кропу.
Інструкція
1
Скоректуйте своє харчування. Споживайте більше їжі, що містить клітковину: овочів, фруктів, цільнозернових продуктів. Однак не всі з перерахованого корисно при метеоризмі. Бобові, капуста, сухофрукти, слива і яблука підсилюють газоутворення. Тому їх слід обмежити або навіть зовсім виключити з раціону.
2
Ретельно пережовувати їжу, не їжте на ходу. Саме від неправильної організації харчування часто відбувається надмірне заковтування повітря.
3
Змішайте в рівних пропорціях насіння кропу, мелісу і ромашку. Залийте суміш окропом з розрахунку 3 чайних ложки трави на 100 мл води. Зачекайте 15 хвилин, після чого процідіть готовий настій. Пийте його по половині склянки в міру необхідності. Якщо метеоризм турбує вас часто, пройдіть курсове лікування даним засобом (2-3 прийоми на день протягом 2-х тижнів).
4
Приймайте препарати проти метеоризму. До них відносяться засоби на основі симетикону («Еспумізан», «Саб симплекс»), що руйнує газові бульбашки і полегшує їх виведення. Не менш ефективні і препарати на основі домперидону («Мотіліум», «Мотілак»). Як допоміжний засіб можна використовувати активоване вугілля.
5
Якщо підвищене газоутворення турбує вас постійно, проконсультуйтеся у гастроентеролога. Можливо причина криється не в неправильному харчуванні, а в недостатності травних ферментів. Процес розщеплення їжі в цьому випадку сповільнюється, в результаті чого утворюються надлишки газу. Недолік ферментів можна заповнити медикаментозно.
Зверніть увагу
При підвищеному газоутворення не слід застосовувати проносні засоби, прикладати грілку і намагатися очистити кишечник за допомогою клізми. Це викличе ще більше здуття живота і посилить ваш стан.