Як видалити tmp файл. Як вручну видалити всі тимчасові файли з комп'ютера.

Під час використання комп'ютерних програм та роботи в інтернеті автоматично з'являються тимчасові (temporary) файли . Вони створюються у вигляді кеш-файлів і резервних копій. Після закриття програми вони зазвичай видаляються, але частина скупчується на жорсткому диску.
Інструкція
1
Тимчасові файли зберігаються в папці Temp. Зазвичай їх можна дізнатися з розширення .tmp. Після завершення роботи програм вони не завжди видаляються, а тому починають скупчуватися на жорсткому диску. Тимчасові файли також створюються при роботі в інтернеті. Ця інформація прискорює запуск часто використовуваних веб-сторінок (це зручно, але тільки якщо у комп'ютера один користувач). При активному використанні комп'ютера протягом довгого часу вільного місця на вінчестері стає все менше. Тому періодично чистите диски комп'ютера від тимчасових файлів.
2
Видаляти непотрібні файли можна за допомогою засобів операційної системи. Якщо ви користуєтеся ОС Windows, натисніть «Пуск» - «Програми» - «Стандартні» - «Службові» - «Очистка диска». Виберіть диск С. Програма оцінить обсяг простору, займаного непотрібними файлами. Поставте галочки навпроти пунктів «Тимчасові інтернет- файли », «Тимчасові файли », «Тимчасові файли WebClient», «Стиснення старих файлів», « Кошик »і натисніть кнопку OK. Вміст цих папок ви видалите без шкоди для себе.
3
Щоб вручну очистити папки Temporary Internet Files і Temp, зайдіть в директорію C: Documents and Settings. В папках різних облікових записів зайдіть в Local Settings, де і лежать папки Temp і Temporary Internet Files. Файли з них можна видалити, так само як і файли з History. В папці Temporary Internet Files бувають файли Cookies. Їх не завжди потрібно видаляти, так як вони допомагають вам - зберігають ваші логіни, паролі для швидкого заходу на веб-сторінки. У директорії C: Windows є ще одна папка Temp, при бажанні почистіть і її.
4
Існує також спеціальне програмне забезпечення для очищення комп'ютера від непотрібних файлів, наприклад, програма Ccleaner. Запустивши цю програму, поставте галочки навпроти тих видів файлів, які бажаєте видалити і натисніть кнопку «Очищення».
Зверніть увагу
Немає необхідності занадто часто чистити комп'ютер від непотрібних файлів, досить робити це час від часу.
Корисна порада
Якщо тимчасових файлів накопичилося занадто багато, то очищення диска від них покращує швидкодію системи.
Розширення .tmp - це тимчасовий файл, який також може мати розширення .temp. Всі тимчасові файли мають однакове розширення, однак можуть бути створені різними програмами. У зв'язку з цим часто складно зрозуміти, яка з програм створила такий файл і звідки взагалі з'явився даний файл на жорсткому диску.
В деяких випадках частина імені файлу з розширенням .tmp дає зрозуміти користувачам, якою програмою даний файл був створений. Наприклад, файл з ім'ям 2014_annual_report.tmp є документом пакета MS Office. Крім того, приналежність файлу до тій чи іншій програмі можна визначити по його місцерозташування. Так, наприклад, якщо файл знаходиться в тимчасовій папці Temp, розташованої в головній папці програми, то, швидше за все, і сам файл був створений даною програмою.

Чому програми створюють файли з розширенням .tmp

Тимчасові файли створюються в першу чергу з метою резервного копіювання або тимчасового зберігання документів. Багато програм створюють резервні копії файлів раз на кілька хвилин, коли користувач використовує файли цих додатків. В цьому випадку, при раптовому збої програми або виключенні комп'ютера, у користувача буде можливість відновити файл зі створеного програмою тимчасового файлу. Файли .tmp зазвичай видаляються самою програмою автоматично після її закритія.Однако через збої програм деякі файли, які повинні вилучатися автоматично, можуть залишитися на жорсткому диску комп'ютера. Вони можуть постійно накопичуватися так, що користувач навіть не буде помічати цього. І нарешті, веб-браузери створюють тимчасові файли для зберігання даних про користувача даних, таких як cookies та історію відвіданих сторінок.

Видалення файлів з розширенням .tmp вручну

Перед тим як видалити тимчасові файли вручну, необхідно переконатися, що ці файли насправді є тимчасовими і в них не буде необхідності для роботи програми надалі. Якщо є впевненість в тому, що ці файли більше не знадобляться, все ж краще спочатку їх помістити в корзину, а вже по закінченню деякого часу видалити їх і звідти.

Автоматичне видалення файлів з розширенням .tmp

Періодично необхідно проводити масове видалення тимчасових файлів за допомогою спеціальних програм, які дозволяють автоматизувати цей процес. Так, в системі Windows 7 є вбудований додаток cleanmgr.exe, що володіє й іншими потужними можливостями. Для того щоб скористатися цією утилітою, необхідно зайти в «Властивості диска», натиснувши в папці на нього правою кнопкою мишки і вибравши відповідний розділ. Далі на вкладці «Загальне» необхідно натиснути кнопку «Очищення диска». Після чого у вікні, поставити прапорець навпроти двох іконок з написами «Тимчасові файли Інтернету» та Downloaded program files, а потім натиснути кнопку ОК. Далі система сама видалить всі непотрібні файли.

Як відкрити файл .tmp

Найпростіший спосіб відкрити файл .tmp - подвійне натискання по ньому лівою кнопки миші. В цьому випадку ОС Windows автоматично підбере необхідну програму для відкриття такого файла.Для визначення додатка здатного відкрити .tmp, можна скористатися спеціальними онлайн-сервісами, наприклад, solvusoft.com, який дозволяє безкоштовно проаналізувати файл на приналежність до того чи іншого пріложенію.Еслі ні одна з програм встановлених в системі Windows не асоційована з таким файлом, операційна система запропонує вибрати необхідний додаток зі списку для відкриття файлу вручну. Якщо жодна із запропонованих Windows програм не підходить, з вмістом файла можна ознайомиться в графічному редакторі, наприклад, Notepad.