Як позбутися від чорнила.

Напевно, практично кожен стикався з ситуацією, коли в самий невідповідний момент ручка починає «партачити»: чорнило ручки мажуть, а значить пора від них позбавлятися.
Вам знадобиться
 • - кулькова ручка зі стрижнем;
 • - новий стрижень;
 • - плоскогубці;
 • - проточна вода.
Інструкція
1
Витягніть з стрижня кулькової ручки сталевий наконечник і злийте скупчилися чорнило. Якщо необхідно, щоб тяжкість ручки збереглася, вставте звільнився від чорнила стрижень назад в ручку.
2
Викиньте стрижень (за умови, що писати ручкою вже ніхто не буде). Для збереження ваги ручки можете використовувати пластилін або сталеві кульки з дробом.
3
Замініть изживший свій термін служби стрижень на новий (в цьому випадку ручка знову зможе писати).
4
Акуратно витягніть кінчик з чорнилом з ручки «пиши-стирай» (цей різновид ручок пропонує більш розширений спектр функціональних можливостей). Щоб витягнути кінчик з чорнилом, використовуйте плоскогубці.
5
Вийміть стрижень і промийте його під проточною водою (ні в якому разі не промивайте в гарячій воді). Промивайте до тих пір, поки чорнило не вимиються повністю, а стрижень не замінить свій колір з чорного або синього на, відповідно, білий.
6
Просушите стрижень. Засуньте його назад в ручку і надіньте на нього знятий раніше наконечник.
7
Витягніть наконечник з чорнилом і викинете стрижень, а наконечник вставте назад (в цьому випадку ручка, звичайно, вже не буде писати, але зате по зовнішньому вигляду нічим не відрізниш її від «робочою» ручки).
Зверніть увагу
Будьте уважні, використовуючи спеціальні виводять чорнило засоби: як правило, в них містяться агресивні речовини, які можуть становити серйозну небезпеку для шкіри рук. Зважаючи на це, працюйте в захисних рукавичках.
Корисна порада
Проте позбавлення від чорнила не завжди означає видалити їх з стрижня або ручки. Нерідко під цим може матися на увазі, наприклад, виведення плям, поставлених чорнилом. Щоб позбавиться від поставленого чорнилом плями на тканині, використовуйте спеціальні пятновиводящих кошти. У той же час, вивести чорнило на папері можна звичайною «Білизна» (змочіть шматочок дрантя і потріть).
Пролиті чорнило залишають стійкі плями на будь-яких видах тканини . Простий пранням їх неможливо видалити, тому спочатку необхідно обробити забруднення і тільки після цього приступати до прання. Найбільш успішними будуть спроби позбутися від плям відразу, не чекаючи, коли вони глибоко проникнуть у волокна тканини .
Вам знадобиться
 • - харчова сода;
 • - оцет;
 • - лимонна кислота або сік лимона;
 • - ацетон;
 • - уайт -спіріт;
 • - бензин;
 • - спирт;
 • - кефір або кисле;
 • - нашатирний спирт;
 • - гліцерин;
 • - сіль;
 • - ватний диск або губка.
Інструкція
1
Як тільки ви виявили чорнильні плями, відразу ж розведіть густу кашку з харчової соди і води, нанесіть на чорнильні забруднення товстим шаром, залиште оброблені вироби до повного висихання, змийте під проточною водою соду, виперіть тканину звичайним способом, відповідним для даного виду тканин.
2
На щойно пролиті чорнило, нанесіть густий шар сухої кухонної солі і полийте на пляму столовий оцет або видавіть сік свіжого лимона. Залиште на 15 хвилин, прополощіть, виперіть.
3
Застарілі чорнильні плями обробіть уайт-спіритом, розчинником, ацетоном або бензином. Для цього змочіть губку або ватяний диск, густо нанесіть на забруднення одне із зазначених коштів, залиште на 30-40 хвилин, щоб дати можливість розчинитися чорнилам, знову нанесіть один із засобів, виперіть тканину. Даний спосіб можна використовувати на міцно забарвлених бавовняних тканинах, але він не підходить для виробів з вовни, шовку, шифону, оксамиту.
4
Тому на делікатних речах використовуйте звичайний гліцерин. Для цього густо нанесіть засіб за допомогою диска або губки, залиште на 2 години, виперіть тканину. Також можете обробити пляму нашатирним спиртом. Він не виїдає фарбу і досить м'яко впливає на будь-які види тканин. Густо нанесіть нашатирний спирт на чорнильні забруднення, залиште на кілька годин, знову протріть плями губкою зі спиртом, виперіть виріб.
5
Чорнильні плями ви зможете видалити, якщо скористаєтеся теплим кефіром або кислим. Нанесіть на забруднення, залиште на 30 хвилин, прополощіть водою, виперіть. Цей спосіб діє за рахунок того, що в зазначених продуктах міститься кислота і 1% спирту. Тому замінити даний метод можна оцтом і спиртом або лимонною кислотою і спиртом. Для цього змішайте одну столову ложку столового або яблучного оцту з однією чайною ложкою спирту або одну столову ложку свіжого соку лимона з однією чайною ложкою спирту, нанесіть на чорнильні плями густим шаром, залиште на 30-40 хвилин, прополощіть, виперіть тканину.
6
Будь-який спосіб перевірте на непомітній ділянці тканини і тільки після цього приступайте до обробки потрібних ділянок, адже ніколи невідомо, як прореагує та чи інша тканина на зазначені кошти і без попередньої проби річ можна остаточно зіпсувати .