Як навчити свою дитину прикладної ліплення та малювання.

Ви хочете навчити свого дитини творчо самовиражатися, але не знаєте, як до цього підійти? Будь-яких наявних у вас навичок буде достатньо для занять з ним. У вас є шанс навчатися ліпити і малювати разом з дитиною, а це - дорогоцінний час, проведений разом за захоплюючою справою. При цьому у малюка будуть розвиватися і мова, і дрібна моторика, і концентрація уваги, і уява.
Вам знадобиться
  • - Папір;
  • - олівці/фарби;
  • - коктейльна трубочка;
  • - пластилін;
  • - солоне тісто;
  • - стеки;
  • - пластмасова дошка;
  • - рушник.
Інструкція
1
Забезпечте вільний доступ дитини до олівців, паперу. Підберіть олівці, спеціально випущені для маленьких дитячих пальчиків (тригранні), яскраві і не дуже тверді.
2
Обов'язково малюйте разом з дитиною і навіть самі, просто так, коли хочете відпочити. Пам'ятайте, що ваш приклад заразливий!
3
Ніколи не критикуйте рисунок дитини і не виправляйте. Навіть якщо він сам критично оцінює свій твір і не радий тому, що вийшло, підтримуйте його, говорите, що він навчається, тренується, і незабаром у нього буде виходити краще і краще. Але не заважайте зробити йому зі своїм твором все, що він хоче - виправити або порвати.
4
Розвивайте сприйняття дитини . Навіть якщо ви не художник і не педагог, вчіть дитини шукати різні форми в оточуючих об'єктах, аналізувати їх. Вчіть кольору, звертайте увагу дитини на навколишні відтінки. Так ви покращуєте роботу зорового аналізатора, а також вчіть уважно оцінювати предмети, що є важливим при навчанні малювання.
5
Знайомтеся самі з книгами з малювання для дітей, часто в них показується, як намалювати фрукти, ягоди, тварин, ви потім зможете використовувати ці поради, коли чадо підросте.
6
Проводите ваші «уроки» малювання так, щоб дитині не набридло, не зациклюйтеся тільки на формах і правилах. Поки він маленький, краще прищепити інтерес і любов до малювання як до способу самовираження. Тому використовуйте різні техніки: монотипія - відтиски ляпок, «ніткопісь» (відбитки товстих і фактурних ниток, змочених фарбою, затиснутих між двома листами і спеціально витягнутих звідти), техніка розбризкування. Ці та інші техніки не вимагають особливих художніх умінь і дозволяють домальовувати отримані абстрактні колірні плями, виводити з них образи, ніж розвивають уяву дитини і дають позитивні емоції.
7
Використовуйте пластилін або солоне тісто для навчання ліпленню. Не варто чекати швидких результатів, адже сам процес ліплення більш цікавий і корисний для дитини , тому мисліть тісто і пластилін, рвіть на шматочки, витягайте, сплющувалася, вдавлюйте, катайте ковбаски і бусинки-ягідки. Якщо ви ліпіть з їстівного тесту, то запікайте отримані вироби - дитина буде пишатися своїми творіннями, а це важно.Учіте дитини катати прості фігури, контролювати натиск пальчиків, долоньок. Коли він може ліпити на підставі кульок ягоди, фрукти, складайте їх в зліплені тарілочки. Пробуйте робити з ковбасок бублики, змійок, черв'ячків, сплющувати матеріал в листики.
8
Переходьте до більш складних форм, тільки коли дитина навчиться справлятися з простими.