Як закріпити лаги.

Однією з поширених основ всіх підлог є лаги . Як правило, вони представляють собою дерев'яні бруси або металеві або пластмасові балки. Щоб підлога була міцним і рівним, потрібно правильно лаги встановити і закріпити.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні лаги;
  • - грунтовка;
  • - пісок або шлак;
  • - антисептик;
  • - шуруповерт і саморізи ;
  • - цвяхи.
Інструкція
1
Очистіть і прогрунтуйте поверхню, на яку будуть встановлюватися лаги . Укладіть звукоізоляційний шар, що складається з піску або шлаку (при цьому підкладки можуть бути виконані з деревно-волокнистих плит).
2
Обробіть лаги антисептиком.
3
Вмонтуйте лаги паралельно віконних отворів, причому, відстань між ними повинна становити півметра, а зазор між лагами і стінами - не більш п'яти сантиметрів. В першу чергу встановіть маякові лаги (вони встановлюються через кожних два метри). Потім перевірте горизонтальність виставлення маякових лаг і виконайте укладку проміжних лаг з кроком п'ятдесят сантиметрів.
4
Короткі лаги зістиковують торцями впритул (проте довжина лаг повинна становити не менше одного метра).
5
Кріпите лаги НЕ плазом на 20 см сторону, а стоячи на 5-тісантіметровий стороні. Вкручуйте шурупи під 45-градусним кутом з обох сторін дошки (тобто, в результаті повинно вийти по два шурупа на кожну опорну балку статі). У важкодоступних місцях можете використовувати цвяхи довжиною 90-100 міліметрів.
Зверніть увагу
Будьте уважні: закріплюючи лаги, не "перекрутите» саморізи, оскільки це призведе до розшарування лаг і прискоренню їх виходу з експлуатаційної служби.
Корисна порада
Деякі фахівці дотримуються думки, що закріплювати лаги не слід, приводячи при цьому ряд переконливих доводів. По-перше, з часом кріплення може ослабнути, а виправити цю ситуацію під статевим покриттям буде неможливо. По-друге, закріплення лаги сильніше передають звуки і шум, тому ніяка звукоізоляція не допоможе. Однак щоб лаги закріплювати, вони повинні бути виконані з високоякісного матеріалу. До того ж, всі стики лаг розташовуйте в шаховому порядку. Більш того, надійно закріплюйте сам настил. Тільки лише при дотриманні цих умов лаги годі й закріплювати.