Як полагодити водопровідний кран.

Через зносу прокладки або сідла золотника з часом закритий водопровідний кран може перестати «тримати». Природно, несправний кран - це реальна можливість підтоплення сусідів, що живуть поверхом нижче, і псування свого майна.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ;
  • - пилочка по металу;
  • - шкіряний ремінь або пробка;
  • - яловичий жир або мило;
  • - надфіль.
Інструкція
1
За допомогою гайкового ключа відкрутіть притискну гайку (в деяких випадках доведеться зняти і сальниковую гайку).
2
Вигвинтите шпиндель з золотником. Якщо прокладку утримує гвинт, зняти який практично неможливо, то поглибте шлиц: для цього проріжте шлиц разом з краями чашечки золотника, використовуючи при цьому тоненьку пилочку по металу.
3
Виріжте прокладку за розмірами золотника. Як матеріал для виготовлення прокладки можна використовувати зносився шкіряний ремінь (за умови, що вимагається шкіряна прокладка) або пробку, якщо потрібна гумова прокладка.
4
Проварите шкіряну прокладку в яловичому жирі протягом години: це додасть їй еластичності і пружності. Для досягнення подібних властивостей гумову прокладку змастіть милом.
5
Проткніть отвір в прокладці, використовуючи для цього шило. Доведіть діаметр отвору до потрібних розмірів (в цьому випадку знадобиться круглий надфіль).
6
Замініть прокладку і за допомогою гайкового ключа зберіть кран .
Зверніть увагу
Для закріплення прокладки шпинделя використовуйте бронзову гайку: це запобіжить іржавіння, а значить, і продовжить термін безремонтної експлуатації.
Корисна порада
Коли кран тече через зношування сідла, виконайте притирання сідла. З цією метою на основу наждачного паперу помістіть золотник, обведіть його контур чимось гострим, наприклад, цвяхом, і виріжте чотири кола. Вставте ці гуртки на золотник замість раніше використовуваної прокладки. Потім затисніть гвинт і здійсните притирання сідла. Якщо текти у рукоятки, то підтягніть ключем гайку сальника. В тому випадку, коли для усунення проблеми цього недостатньо, замініть набивання. Отвинтите гайку сальника, а потім за допомогою мідного дроту приберіть стару набивку. Після намотайте на шпиндель кілька шарів нової набивки, зробленої з шнура, який просочений тавотом і графітом. Між шпинделем і золотником надіньте мідне колечко з діаметром два міліметри.
Водопровідний кран - річ в господарстві звична і майже непомітна рівно доти, поки вода ллється, як їй належить. Несправний кран може стати причиною неприємностей, найменша з яких - поява іржі, а сама грандіозна - витрати на ремонт проживаючим нижче поверхом сусідам.
Вам знадобиться
  • - пакля;
  • - герметик;
  • - машинне масло;
  • - універсальний ключ.
Інструкція
1
Придбайте новий кран в магазині сантехніки. Попередньо запам'ятайте або запишіть марку, виробника та характеристики старого крана, який піде під заміну. Це потрібно для того, щоб скоротити до мінімуму проблеми з сполуками труб і змішувачем.
2
Перекрийте в квартирі подачу центральної водопостачання. Зробити це необхідно ретельно, тому що недбалість може стати дуже дорогою.
3
Відкрийте кран і почекайте, поки витече вся вода, що залишилася в трубах. Після цього розвідним ключем акуратно ослабте кріпильну муфту крана. Якщо деталь йде туго, чи не застосовуйте силу. Візьміть машинне масло, змастіть, повторіть спробу.
4
Розстелите рушник або велику ганчірку над раковиною або ванною, де проводиться заміна крана. Адже випав з рук розвідний ключ або деталь крана може відбити частину емалі або зовсім розколоти раковину. Викриття старий кран. Потрясіть його, щоб вода остаточно пішла. На його місце встановіть новий.
5
Зміцніть на новому крані шланги і помістіть перехідну втулку. Не старайтесь одразу використовувати ключ, навпаки, працюйте тільки руками, для того щоб не зірвати різьбу і не пошкодити шланги. І тільки після того, як все наживи, беріть ключ і дотягується, не застосовуючи особливої сили.
6
Перевірте наявність спеціальних прокладок. У місцях з'єднання труби і крана з шлангом, а також сполуки самих шлангів забезпечуються за допомогою кільцевих прокладок. У разі якщо кран з'єднується прямо з трубою, минаючи шланги, візьміть паклю і обмотайте місця з'єднань. Нанесіть герметик поверх клоччя для додаткової ізоляції.
7
Увімкніть подачу води. Перевірте кран, поступово додаючи напір і збільшуючи силу потоку. Якщо з'являться витоку, знову вимкніть воду, обробіть місця витоків герметиком.
Корисна порада
Для того щоб не пошкодити блискучу поверхню нового крана, за допомогою гумки прикріпіть щільну тканину на робочу частину розвідного ключа.