Як закріпити наличник. Як кріпиться лиштва по відношенню до плінтуса.

Дверні лиштви покликані привнести в будинок красу, адже вони є прекрасним елементом декорування, що закриває малопріглядная проріз між стіною і дверною коробкою. Однак щоб створити неповторний інтер'єр, потрібно навчитися закріплювати лиштви .
Вам знадобиться
  • - лиштви;
  • - вимірювальні прилади;
  • - рідкі цвяхи або клей;
  • - молоток;
  • - дриль зі свердлами;
  • - спеціальні безшляпочние цвяхи або звичайні цвяхи;
  • - восковий олівець;
  • - олівець;
  • - лиштви з «дзьобом ».
Інструкція
1
Оберіть бажаний вид наличників: прості або різьблені. Враховуйте, що лиштви повинні оптимально підходити по довжині дверного отвору. У місцях, де кріпляться дверні петлі, лиштви виступатимуть на 1-1,5 см, а в інших - приблизно на 0,6-1 см.
2
Виміряйте точні розміри дверного отвору і підпиляєте кінці наличників так, щоб вони стикалися між собою під 45-градусним кутом.
3
Якщо стіни ідеально рівні, то для кріплення наличників використовуйте рідкі цвяхи або спеціальний клей. Однак у цьому випадку лиштви повинні бути виготовлені з МДФ або іншого аналогічного матеріалу. Для кріплення дерев'яних наличників використовуйте безшляпочние цвяхи. На наличнику підготуйте отвори для цвяхів: для цього зробіть на ньому відмітки олівцем у тих місцях, де будуть убиватися цвяхи (вони повинні розташовуватися один від одного на відстані від 50 до 75 мм), і дрилем просвердлите отвори.
4
За відсутності безшляпочних цвяхів можете використовувати звичайні цвяхи. Після того як забили ці цвяхи в лиштва, замаскуйте їх капелюшки, закрасивши зверху восковим олівцем того ж кольору, що і сам лиштва.
5
Якщо немає бажання використовувати цвяхи, то можете скористатися лиштвами з «дзьобом». Особливість даних наличників полягає в тому, що їх дуже легко встановлювати: досить вставити лиштви в паз дверної коробки і все готово. Але є один нюанс, який слід не випускати з виду: лиштви з «дзьобом», які зроблені з МДФ, недовговічні. Вразливим місцем цих наличників є місце стику: саме тут найчастіше можливе розшарування наличників, через що процедуру їх встановлення та закріплення доводиться робити заново.
Зверніть увагу
Безшляпочние цвяхи забивайте дуже акуратно! Вони легко можуть «втопитися» в дверному наличнику, але в той же час існує ймовірність того, що на наличнику, якщо стукнути занадто сильно, залишиться слід від молотка.
Корисна порада
Пам'ятайте, що лиштви потрібно кріпити до підлоги впритул. У той же час лиштви слід встановлювати задовго до того, як буде лягати плінтус.
Дверні лиштви являють собою накладні планки у фігурному виконанні, які застосовуються для обрамлення прорізів дверей або вбудованих ніш. Наличник, як правило, є необхідним атрибутом монтажних робіт при установці дверної коробки. Технічна функція лиштви - закривати зазор між стіною і дверною коробкою. Крім того, лиштва несе і естетичну функцію, гармонируя з інтер'єром приміщення.
Вам знадобиться
  • Наличник, рулетка, лінійка, ножівка по дереву, цвяхи,
Інструкція
1
Якщо вам потрібно прикрити отвори або зазори між стіною і коробкою двері, вам знадобиться встановити дверний наличник. Вони діляться на два основних види - зовнішні і внутрішні. Зовнішні зазвичай більш мальовничі й масивні. Використовують для виготовлення лиштв ялинову або соснову дошку, а для прикраси наличників різьбленням краще підходить липа.
2
Установка внутрішніх наличників проводиться з таким розрахунком, щоб вони на 2-5 см видавалися за бруски, з яких зроблена дверна коробка. Ширина звичайного лиштви становить 7-15 см. З тильного боку лиштви є пази глибиною до 0,5 см (вони служать для ущільнення зі стінами і коробкою). Зовнішні лиштви виготовляють нерідко з накладними деталями і прикрашають наскрізний або рельєфним різьбленням.
3
Щоб правильно встановити лиштви , необхідно спочатку визначити їх довжину. Довжина визначається розмірами дверного отвору. У місцях сполучення частин лиштви, на кутах коробки, проводиться запив на 45 градусів. Заздалегідь готуються отвори під фінішні цвяхи, після чого цвяхи закріплюються на поверхні виробу. Установка лиштви на двері вимагає з'єднання його частин на вус.
4
Нижні кінці лиштви кріпляться впритул до підлоги. Для полегшення ремонту допускається залишити місце для більш товстого лиштви, що має до того ж просту форму. Слід мати на увазі, що встановлювати лиштви потрібно ще до кріплення плінтусів. Кріплення лиштви до коробки здійснюється за допомогою особливих цвяхів зі сплюсненими капелюшками. Цвяхи розташовуйте на відстані 50-70 см один від одного.
5
Сьогодні багато компаній пропонують свої послуги з виготовлення лиштв різних моделей і конфігурації на замовлення. При цьому замовити ви можете лиштва з готовою різьбленням або декором. Вибираючи лиштва, орієнтуйтеся на екологічно чистий матеріал, який не заважатиме вільному доступу повітряних мас в приміщення і не стане виділяти в навколишнє середовище шкідливі для здоров'я речовини.
6
Правильно і зі смаком підібраний дверний наличник сприятиме створенню комфорту в приміщенні і підкреслить неповторний стиль вашого будинку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6gQYHg64Y0E