Як встановити пандус.

З появою дитини починаєш розуміти, що подолати під'їзні сходинки, сходинки в магазині і інші височини не так вже й просто. Багато новоспечені батьки відразу згадують про те, що їх проблему може вирішити пандус . Головне - правильно його встановити.
Вам знадобиться
  • - вимірювальні прилади;
  • - дерев'яний пандус або бетон для стяжки;
  • - металеві поручні;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Правильно розрахуйте розміри пандус а. При розрахунку не випускайте з уваги той факт, що на початку пандус а повинна розташовуватися невеликий майданчик, розміри якої повинні забезпечити можливість безпечного розташування коляски біля дверей. Іншими словами, у батьків малюка повинна бути можливість безбоязно залишити коляску, дістати ключі і відкрити вхідні під'їзні двері (весь цей час коляска повинна стійко стояти на майданчику).
2
Обчисліть кут нахилу. У відповідність з діючими нормами співвідношення висоти пандус а до його довжини повинне складати 1 до 8-12. При цьому проектуйте широкий пандус : його ширина повинна бути, як мінімум, 90 сантиметрів.
3
Визначтеся з тим, з якого матеріалу буде зроблений пандус : він може бути дерев'яним, бетонним, земляним, гравійно і з іншого матеріалу. Важливо, щоб поверхня не була слизькою. Для запобігання зісковзування пандус зверху може бути покрита гумовим покриттям.
4
Виконавши всі розрахунки, приступайте до самого відповідального моменту - роботам по установці пандус а. Якщо пандус буде бетонним, то потрібно залити стяжку, зміцнивши її арматурою (це дозволить зводиться пандус зробити довговічним). Якщо пандус дерев'яний, то зберіть його конструкцію і виконайте її монтаж, надійно закріпивши на під'їзних сходинках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_LbPRYog0TU
Зверніть увагу
приварюючи металеві перила, закріплюйте їх усередині сходів. Пам'ятайте, ненадійно встановлені перила представляють реальну небезпеку!
Корисна порада
Щоб зручніше було підніматися і спускатися, не забудьте встановити поручні. В ідеалі перила слід встановити з двох сторін, оскільки пандусом користуватися будуть не тільки батьки, у яких маленькі дітки, а й особи з обмеженими можливостями. Наявність перил дозволить їм впевнено спускатися і підніматися. Вважається, що висота перил повинна бути приблизно 86,5 сантиметрів. Особливо практичними є металеві перила: вони довговічніші і надійніше.