Як очистити котел від накипу. Як чистити котел.

Найпоширенішим забруднювачем, що перешкоджає нормальному функціонуванню опалювальної системи, є накип в котлах. Якщо не провести своєчасну очистку опалювального обладнання та системи, то це може привести до того, що спочатку котел збільшить витрату споживаної для обігріву приміщення енергії, а після циркуляція води взагалі стане неможливою.
Вам знадобиться
  • - реагенти для промивки котла;
  • - інструменти для механічної очистки;
  • - спеціальний насос для подачі реагенту;
  • - вода.
Інструкція
1
Визначтеся з видом хімічної очистки котла: розбірна або Бернадський промивка. Якщо запланована розбірна промивка, то розберіть котел , його окремі деталі помістіть на кілька годин в ємність з реагентом, потім промийте проточною водою, просушіть і зберіть. В тому випадку, коли запланована Бернадський промивка, до опалювальної системи підключається насос, який подає в котел промивальний реагент. Даний насос повинен передбачати можливість регулювання тиску в системі: подача реагенту повинна проводитися з певною швидкістю і тиском з наступним збільшенням даних показників при вступі реагенту в реакцію з накипом.
2
Виконайте механічну очистку котла від накипу. Даний спосіб очищення передбачає, що забруднення буде видалено або вручну за допомогою скребків або щіток, або з використанням спеціального автоматизованого інструменту.
3
Проведіть гидродинамическую очистку котла від накипу. Даний метод вважається більш щадним, ніж механічна, оскільки запобігає можливості пошкодження деталей котла під час їх чищення. Гідродинамічна чистка котла полягає в наступному: забруднювач видаляється струменем води, що подається під високим тиском.
4
Виконайте комплексну очистку деталей котла. Комплексна очистка від забруднювача передбачає проведення механічної очистки котла і опалювальної системи від накипу з наступним зануренням окремих деталей в реагенти, де їх потрібно залишити на кілька годин.
Зверніть увагу
Як правило, реагенти - це кислоти, тому дотримуйтесь заходів безпеки при їх використанні!
Корисна порада
Пам'ятайте, що в даний час існує безліч різних реагентів, призначених для очищення забруднень, викликаних різними речовинами. Зважаючи на це, упевніться в тому, що для очищення даної опалювальної системи необхідний саме цей реагент.