Як заклеїти шину. ремонт проколотого колеса на скутері.

Прокол шини може застати вас в будь-який момент. При русі на далекі відстані потрібно мати з собою не тільки запасне колесо, а й засіб для того, щоб заклеїти шини на випадок проколу відразу декількох.
Інструкція
1
Спробуйте заклеїти шину за допомогою аерозольного герметика. Вони дозволяють проводити ремонт проколотого колеса без зниження до нуля тиску всередині. Перед застосуванням такого засобу ретельно струсіть його. Якщо на вулиці мінусова температура, то балончик підлягає нагріванню. Пам'ятайте, що застосовувати відкритий вогонь неприпустимо, що може призвести до вибухонебезпечної ситуації.
2
Видаліть причину проколу - цвях, скло або інший сторонній предмет. Після цього підключіть балончик до вентиля колеса. Слідкуйте за тим, щоб вентиль знаходився нижче центру шини. Розпорошите засіб всередину і продовжуйте рух на невеликій швидкості на відстань, яку вказано в інструкції. Цим ви виключіть розбалансування колеса і дозволите засобу рівномірно розподілитися у всій внутрішній поверхні покришки.
3
Також заклеїти шину можна за допомогою спеціального ремонтного набору, який включає в себе смужки сирої гуми, голку і клей-активатор. Перед початком робіт встановіть колесо так, щоб воно було доступне для проведення ремонтних дій. Знайдіть місце проколу, це можна зробити з предмета, який послужив причиною або по повітрю, який виходить з колеса.
4
При необхідності видаліть гострий предмет і накачайте колесо до тиску близько 0,2 МПа. Акуратно нанесіть на наконечник з комплекту кілька крапель клею. Вставте в місце проколу наконечник і кілька разів проведіть ім. Вставте в голку сиру гуму і нанесіть на смужку клей-активатор.
5
Введіть сиру гуму в отвір так, щоб з кожного боку смужка виступала на рівну довжину. Витягніть голку з отвору, стежачи за ті, щоб гума залишилася всередині колеса. Після цього акуратно зріжте виступаючі частини і доведіть тиск повітря в колесі до потрібної величини в 0,2 МПа.
Основна причина спущеного велосипедного колеса - це прокол камери. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, не поспішайте її викидати і витрачати гроші на придбання нової. Заклеїти камеру можна самостійно, не витративши на це багато часу і коштів.
Вам знадобиться
  • - ацетон;
  • - клей;
  • - наждак;
  • - латочка.
Інструкція
1
Перш ніж реанімувати велосипедну шину, потрібно зняти колесо. Переверніть велосипед догори колесами, встановивши його на кермо і сидіння. Від'єднайте колесо від гальмівної системи. Відкрутіть кріплення і зніміть колесо. Для цього використовуйте відповідні гайкові ключі. Переверніть велосипед у вихідне положення.
2
Зніміть шину з металевого диска. Для цього відкрутіть кришку ніпеля і випустіть повітря. Коли шина спуститься, акуратно зніміть її з диска і вийміть з неї камеру.
3
Визначте місце проколу. Для цього потрібно знову накачати камеру, але не дуже сильно, інакше вона може лопнути. Наповніть водою великий таз або ванну і опустіть туди камеру. Обертайте камеру, акуратно натискаючи на неї. З місця проколу почне виділятися повітря, утворюючи невеликі пухирці. Запам'ятайте або позначте місце проколу і вийміть камеру з води. Просушіть камеру і сдуйте.
4
Підготуйте наждак, латочку, ацетон і клей. Ці кошти можна знайти в спеціальному наборі, який йде в комплекті з велосипедом. Такий же набір можна купити в спортивному магазині. Якщо спеціального набору у вас немає, можна використовувати наждачний папір, клей для гуми і відрізок старої камери. Замість ацетону можна використовувати бензин.
5
Покладіть камеру на тверду поверхню. Зачистіть місце проколу наждаком і обробіть ацетоном. Нанесіть на камеру трохи клею і почекайте 1-2 хвилини. Приклейте латочку так, щоб місце проколу було в центрі заплатки.
6
Якщо готових заплаток у вас немає, зробіть їх зі старої камери. Виріжте з камери круглу латочку, діаметр якої повинен складати не більше 5 см. Зашкурьте її і обробіть ацетоном так само, як і місце проколу на камері. Нанесіть на камеру клей і приклейте латочку.
7
Після того як латочка приклеєна, потрібно почекати, поки клей повністю просохне. Скільки часу для цього потрібно, залежить від клею, яким ви користуєтеся. Уважно ознайомтеся з інформацією на тюбику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TX039MJfdSo
Зверніть увагу
Уважно огляньте шину, перш ніж вставляти в неї камеру. У шині можуть залишитися осколки скла, які й стали причиною проколу камери.