Як встановлювати опалубку.

У будівництві, при формовании бетонних і залізобетонних конструкцій, застосовується тимчасова форма. Вона називається опалубкою. Основні вимоги до неї: стійкість, міцність і жорсткість. Каркас має швидко і легко збиратися і розбиратися, не пошкоджуючи бетонованих виробів.
Вам знадобиться
  • - дошки;
  • - брус;
  • - цвяхи;
  • - дріт.
Інструкція
1
Розбірно-переставна опалубка є основним елементом при заливці фундаменту. Таку конструкцію збирайте з готових дощок, щитів або коробів, які знімуться зі сформованих виробів після того, як бетон застигне. Для напоготові дерев'яних деталей використовуйте дошку товщиною 25 міліметрів. Висоту виберіть в залежності від розміру заливається форми.
2
Цвяхові сполуки виконуйте по крайніх зрізах щитів. Застосовуйте для цих цілей монтажні цвяхи. Вони повинні бути різної довжини, але не більше двох розмірів. Приміром, 70 і 100 міліметрів. Це правило стосується і дощок. Робіть опалубку одного об'єкта, використовуючи дерев'яні складові не більше двох товщини.
3
Зробіть кріплення всередині з дроту, у вигляді стяжок. Це дозволить уникнути бокового тиску свіжої бетонної маси. Лицьову частину дощок в щитах простругані. Поверхня повинна бути гладкою.
4
За зовнішній стороні впритул до дощок в грунт забийте кілки. Вони піддадуться тискові бетону. Усередині зафіксуйте дошки розпірками на потрібну ширину.
5
Опалубку висотою до 200 міліметрів вмонтовуйте з дощок. Щитове з'єднання застосовуйте в міру збільшення розмірів заливається фундаменту. Усередині встановіть брус перерізом на 50 міліметрів, а зовні поставте притискні дошки і кілки.
6
При більш об'ємних роботах встановіть за розмірами кілки і прибийте напрямні дошки. Внутрішні кромки повинні збігатися з бічними площинами бетону. Після установки напрямних і ретельної вивірки, встановіть щит з одного боку. Перевірте збіг поверхонь щита і дошки. Закріпіть в вертикальному положенні розкосами з бруса. У такій же послідовності проведіть роботи з протилежного боку. Виміряйте внутрішні розміри і стягніть боковини тимчасовими розпірками або хомутами. Після установки опалубки визначте осі і вертикальні позначки і приступайте до бетонування.
Зверніть увагу
Не встановлюйте опалубку на мерзлий грунт. В результаті вона може просісти і втратити форму.
Корисна порада
Підстава під опалубку повинно бути жорстким.