Як встановити сонячні батареї.

Ні для кого не секрет, що за допомогою сонячних батарей енергія сонячного випромінювання може бути перетворена в постійний електричний струм. Сонячні батареї відрізняються великою надійністю і стабільністю, а термін їх служби коливається в районі 30 років. Як же встановити такі батареї на своїй ділянці?
Інструкція
1
Пам'ятайте, що пік ефективності сонячних батарей припадає на весняний та літній періоди. Для широти Москви ефективним є період з березня по вересень включно. У ці місяці сонячна активність найбільш висока.
2
Перед установкою сонячної батареї визначитеся з цілями, які ви переслідуєте, монтуючи модулі. Залежно від того, чи будете ви використовувати їх в промислових або побутових потребах, залежить кількість і потужність самих модулів. Приміром, для автономного обслуговування садового будиночка (холодильник, телевізор, кілька світлодіодних ламп) вистачить батареї сумарною потужністю 500-700 Вт Далі висновки робіть самі. При виборі сонячних батарей віддавайте перевагу модулям з монокристалічного кремнію. У відмінності від широко поширився зараз мультикристалічних, він має найвищі показники коефіцієнта корисної дії (ККД) і довговічності (термін служби 50 років, ККД до 18%).
3
Встановіть сонячні модулі на дах будинку чи споруди таким чином, щоб вони були спрямовані на південну сторону. Необхідно вибрати правильний кут нахилу, тобто кут між горизонталлю і батареєю. Якщо ви встановлюєте модуль на похилому даху, то кут задається за замовчуванням самим дахом. При монтажі сонячних батарей використовуйте спеціальні підтримуючі конструкції. Вони забезпечують правильний кут нахилу панелей, а також необхідну жорсткість всієї конструкції. Комбінація підтримуючої конструкції з сонячними батареями повинна витримувати пориви вітру і несприятливі впливу навколишнього середовища.
4
Пам'ятайте, що найбільшу кількість енергії, яке батарея зможе акумулювати, досягається, коли панель батареї розташована під прямим кутом до напрямку інсоляції. Кут інсоляції залежить від пори року і доби, тому батарею слід розташовувати у відповідність з висотою Сонця, в період найбільшої кількості надходить від нього енергії. Для зони Москви і Підмосков'я батареї зазвичай інсталюють під кутом 30-60 градусів до горизонту. Причому модулі всесезонной експлуатації розташовують під нахилом в 60 градусів з урахуванням більш низького сонця і в цілях запобігання скупченню снігу. Також необхідно забезпечити вільну циркуляцію повітря між сонячною батареєю і дахом для природного охолодження самої батареї . Зазвичай достатньо зазору в 3-5 см.