Як навчити дитину швидкого читання. бистрочтеніе дитині.

Про користь швидкого читання в століття інформаційного буму говорити не доводиться. Навик швидкого читання - не тільки радість для батьків, це ще успіх і для самого дитини . У початкових класах хороший навик читання ставить дитини в перші ряди по успішності і, до того ж, є хорошою базою для подальшого навчання, адже швидке читання стимулює розвиток усіх загальнонавчальних навичок.
Вам знадобиться
  • Ігри на розвиток уваги
  • Таблиці Шульте
  • Зорові диктанти І.Т.Федоренко
  • Скоромовки
Інструкція
1
Підготовка дихання і артікуляцііЗанімайтесь з дитиною гімнастикою, спеціально розробленої для кращого формування навичок читання. Для початку зробіть дихальну розминку - вдих носом - видих через рот, далі додайте невелику паузу між вдихом і видихом, і в третьому заході робіть видих частинами. Для полегшення розуміння вправи дитиною, викличте у нього уявлення, що він задуває спочатку одну велику свічку, потім три середніх свічки, і, нарешті, іменинний пиріг з безліччю маленьких свічок, які потрібно задути якомога більше за один видих. Вчіть дитини видихати з рахунком, як можна довше.
2
Проговаривайте з дитиною чистоговорки спочатку повільно, потім швидше. Наприклад, «ра-ра-ра - починається гра, ри-ри-ри - у нас в руках кулі, ру-ру-ру - б'ю рукою по шару». Далі переходите до скоромовки. Не перевантажуючи дитини , проговорюйте 3-4 скоромовки в день, і кожне нове заняття починайте з промовляння відомих і які утворюються скоромовок.
3
Напишіть дитині 15 приголосних в рядок і потренируйтесь почитати їх, спочатку це буде складно. Запропонуйте дитині почитати ці ж приголосні, але додавши до них один голосний звук. Це ще одна артикуляционная розминка.
4
Розширюйте поле зору дитини . Приготуйте для нього таблиці Шульте з розташованими врозкид цифрами. На першому етапі використовуйте маленький формат, з 9 цифрами і розміром 9х9 см, потім переходите до 16 цифрам (розмір 12х12) і до 25 (розмір 18х18 см). Спочатку швидкість зчитування цифр буде низькою, але з кожним тренуванням зростатиме. Не квапте дитини , а вчіть його дивитися в центр таблиці і бачити цифри, розташовані поруч, рухати очима не хаотично, а, наприклад, по колу вправо.
5
Читайте разом з дитиною вголос, в два голоси, протягом 5 хвилин кожен день. Ви повинні трохи підлаштуватися під дитини і обов'язково дати йому можливість трохи підлаштуватися під вас. Більш ускладнений варіант, після хвилинного читання вголос разом, кожен читає про себе, а дорослий стежить пальцем по рядку, дитина ж повинен встигати за читанням батька. Не будьте надмірно вимогливі і більше заохочуйте і надихайте дитини , і у нього все вийде!
Корисна порада
Можна працювати над прискоренням техніки читання тоді, коли дитина опанувала послогового читанням і перейшов на щабель синтетичного читання, при якій він читає цілими словамі.По рекомендаціям професора І.Т.Федоренко, займайтеся з дитиною маленькими порціями, але часто. Обов'язково привчите дитину читати на ніч, перед сном.