Як лікувати 2-місячної дитини.

Діти перших місяців життя отримують імунітет разом з материнським молоком. Але незважаючи на це вони беззахисні перед збудниками ГРВІ. Груднички захворюють раптово, але є провісники. І вчасно розпочате лікування допоможе легше перенести захворювання і швидше видужати вашому малюку.
Вам знадобиться
 • - консультація педіатра;
 • - лікувальні трави (відвар);
 • - жарознижуючі засоби;
 • - цибуля, часник;
 • - аквамарис, Фізіомір Маример або аквалор;
 • - виферон або кіпферон.
Інструкція
1
Не панікуйте. Головне - не допускайте помилок, які найчастіше здійснюють багато батьків в даній ситуації. Чи не кутайте дитини . У малюків недосконалі механізми терморегуляції і ви можете викликати перегрівання. Укутування малюка може привести до різкого підйому температури.
2
Не поспішайте з жарознижувальними, поки температура не піднімається вище 38-38.5 С. Обережно, якщо у дитини були судоми на температуру. В даному випадку прийом жарознижуючих показаний вже при 37.5 С. Дайте дитині відвар квіток липи (закапувати в рот піпеткою). Можна заварити чай в пакетиках (1 пакетик на склянку окропу). Також допоможе відвар ромашки (календули). Його також закапувати в рот і можна промивати носик, в разі нежитю. Робити це краще спеціальною гумовою грушею. Для промивання можна використовувати готові засоби (аквамарис, фізіомір Маример або аквалор). Після промивання слиз з носа видаліть ватним джгутиком.
3
Не давайте антибіотики до призначень лікаря. Їх застосування виправдано лише у важких випадках. Спробуйте, для початку, фізичні методи охолодження. Роздягніть дитини і зніміть підгузник. Обтирайте ручки серветкою, змоченою в прохолодній воді (близько +18 - + 20С). Давайте дитині багато пити (відвар трав або морс), годуєте його грудьми на вимогу.
4
Якщо температуру не вдається збити, застосовуйте жарознижувальні засоби. Для малюків форма свічок вельми зручна, оскільки не рветься до гніву шлунок. Свічки можна використовувати різних фірм (цефекон, нурофен). Використовуйте свічки віферон або кіпферон для підвищення імунітету малюка і прискорення одужання.
5
Частіше провітрюйте кімнату, проводьте вологе прибирання. У кімнаті в декількох місцях поставте блюдця з зубчиками очищеного часнику та цибулі. Це допоможе знешкодити віруси, що знаходяться в повітрі кімнати.
Зверніть увагу
Лікарські препарати і відвари трав можуть викликати алергію.
Корисна порада
Застосовуйте поєднання методів лікування. Це прискорить процес одужання.
Кожному з батьків хочеться, щоб його малюк був самим міцним і здоровим. Але, на жаль, бувають ситуації, коли дитині необхідно лікування. І доводиться вибирати самі нешкідливі способи і ліки. Як і чим допомогти дитині в разі проблем зі здоров'ям?
Вам знадобиться
 • - консультація фахівців;
 • - додаткові обстеження;
 • - масаж і ЛФК;
 • - лікувальні трави (ромашка, календула, липа, малина);
 • - виферон;
 • - парацетамол.
Інструкція
1
Проходьте профілактичні огляди педіатра і фахівців. Вже в два місяці можливе виявлення відхилень у розвитку дитини. Невролог проведе огляд дитини. За результатами, можливо вам буде призначений лікувальний масаж і лікувальна фізкультура. Обов'язково пройдіть курси, призначають їх для нормалізації м'язового тонусу. Якщо проігнорувати призначення, то можливі відхилення в розвитку і затримка психомоторного розвитку. Робіть профілактичний масаж щодня будинку: погладжують рухами проводите від периферії до центру по ніжок і ручок малюка. Купайте крихту спочатку на спинці, а потім перевертайте на животик по 20-25 хвилин. Це також сприяє нормалізації порушеного тонусу в м'язах.
2
Застосовуйте хвойний екстракт для ванн, якщо ваш малюк занадто порушимо і погано спить. Можливо, що причиною тому є перенесене кисневе голодування мозку під час вагітності або пологів. Тоді, поряд з лікарською терапією, призначеною фахівцями (ноотропні препарати), седативні ванни дають чудовий ефект. Можна застосовувати для цієї мети і відвар ромашки або лаванди.
3
Застосовуйте відвари лікувальних трав, якщо у малюка з'явилися ознаки ГРЗ та нежить. Закопуйте піпеткою кілька разів на день відвар ромашки або календули в рот і носик дитини. Якщо з'явилося рясне виділення з носа, то можна промити ніс звичайної медичної грушею. Для цього закапайте розчин ромашки спочатку в один носовий хід, потім відсмокчіть вміст, потім повторіть цю процедуру з другим носовим ходом.
Зверніть увагу
Обережно, деякі лікарські трави можуть викликати алергію.