Як відіпрати скатертину.

Практично жоден святкова вечеря і застілля не обходиться без пролитого вина і крапель жиру на скатертини. Деякі плями відіпрати досить складно, але все ж, можливо. Знаючи всього кілька простих і корисних порад, ви зможете легко повернути бездоганний вигляд і колишню чистоту святкової скатертини.
Вам знадобиться
  • - Паперові серветки,
  • - пральний порошок,
  • - сіль,
  • - плямовивідник.
Інструкція
1
Якщо під час застілля розлилося вино на білосніжну скатертину , не варто панікувати, візьміть кілька паперових серветок і ретельно промокніть пляма. Змочіть невелику ганчірочку в холодній воді і протріть забруднену ділянку. Положімте кілька паперових серветок під місце пролитого вина на скатертини, і стільки ж серветок покладіть зверху. Поставте важке блюдо для того, щоб вбралася вся волога. Після відходу гостей замочіть скатертину в теплій воді з додаванням порошку.
2
Якщо за святковим столом хтось із гостей пролив каву, соус або сік, не варто скоріше прибирати тарілки зі столу щоб запрати скатертину . До видалення плями можна приступити негайно, при цьому, не загострюючи особливої уваги серед гостей. Напевно на столі є звичайна сіль, посипте її густим шаром на пляму. Сіль негайно почне вбирати рідину, при цьому знизить концентрацію забруднення в тканини. Через деякий час приберіть вже забруднену сіль зі скатертини і насипте нову порцію. Після відходу гостей можна сміливо приступати до її пранні, в цьому випадку наслідки мінімальні.
3
Різдвяне свято або романтична вечеря практично неможливо уявити без яскравих і красивих свічок на столі. Найчастіше буває так, що віск може потрапити на скатертину і залишити жирну пляму. Після того, як стіл звільниться від посуду і свічок, очистіть частина воску за допомогою сервировочного ножа. Якщо свічки кольорові, напевно залишаться плями, які чудово піддаються виведенню з додаванням виведення плям. Залишки забруднень видаліть теплим (ні в якому разі не гарячим) праскою, при цьому скатертину повинна знаходитися між двох паперових рушників.
Корисна порада
Після прання рекомендовано гладити скатертину праскою, що знаходяться в режимі відпарювання. Це не тільки полегшить процес прасування, але і додасть тканини хіба накрохмалений вид, тим самим охоронить її від утворення плям.