Як випікається хліб з висівками. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Хліб , випечений в домашніх умовах, може бути не тільки смачним, але і корисним. Одним з інгредієнтів, який зробить хліб більш поживним - висівки. Цей продукт корисний для хворих на цукровий діабет, містить вітаміни росту і виводить з організму алергени. Крім того, висівки допомагають травленню і стабілізації ваги.
Вам знадобиться
  • борошно пшеничне 1 с. 630 г;
  • Опарний дріжджі 20 г;
  • висівки пшеничні 25 г ;
  • насіння соняшнику 5 г на посипання;
  • цукор 5 г;
  • сіль 12 г;
  • мед 5 г;
  • молоко 190 г;
  • масло вершкове 50 г;
  • вода - приблизно 200-250 мл.
Інструкція
1
Змішайте 20 г дріжджів і 70 мл теплої води. Додайте 5 г цукру, перемішайте і поставте на 20 хвилин у тепле місце.
2
Для більшої пористості хліба ретельно просійте борошно, потім змішайте її з висівками. Підігрійте молоко до температури 35-40 градусів, коли досить нагріється, розчиніть у ньому сіль і мед. Нагрійте до кімнатної температури вершкове масло. У ємність з борошном і висівками додайте молоко і дріжджі. Вимішуйте тісто не менше 20 хвилин. Коли тісто буде досить вимішане, додайте вершкове масло. Якщо тісто прилипає до рук, додайте трохи борошна.
3
Накрийте ємність з тістом, залиште бродити при кімнатній температурі на 3,5 години. Слідкуйте, що не було протягів. Після години після початку бродіння акуратно обімніть тісто, ще через годину повторіть цю процедуру.
4
Коли тісто буде готове, сформуйте калач. Покладіть його в форму для випікання хліба, попередньо змастіть її і буханку вершковим маслом. Дайте хлібу простояти в формі протягом 50 хвилин при температурі в 30 градусів, в результаті чого тісто має збільшитися в об'ємі в два рази. Потім збризніть кірку майбутнього хліба водою і посипте насінням.
5
Нагрійте духовку до температури 200 градусів. Помістіть хліб у духовку і випікайте при даній температурі протягом 40 хвилин.
6
Коли хліб буде готовий, опустіть його в гарячу воду на пару хвилин, після чого відразу поставте назад в піч для просушування. Це дасть можливість отримати з висівок максимальну кількість поживних і цукристих речовин. Зберігайте хліб в прохолодному місці.
Зверніть увагу
Перші 20 хвилин випікання хліба, не відкривайте піч, інакше хліб може осісти або недостатньо піднятися.
Корисна порада
Вибираючи висівки, зверніть увагу на наявність запаху - пахнути вони не повинні, якщо є неприємний запах, можливо, в продукті з'явилася цвіль. Пробуйте висівки на смак і оцініть колір продукту - не повинно бути неприємних смакових відчуттів, нормальний колір - сіро-коричневий. Купуйте тільки ті висівки, які упаковані в герметичний пакет.