Як пояснити дитині дробу.

Конкретні значення засвоюються дітьми набагато краще, ніж абстрактні. Як пояснити дитині , що таке дві третіх? Поняття дроби вимагає особливого представлення. Є деякі методи, які допомагають усвідомити, що ж таке неціле число.
Вам знадобиться
  • - спеціальне лото;
  • - яблуко і цукерки;
  • коло з картону, що складається з декількох частин;
  • - мілкий.
Інструкція
1
Постарайтеся зацікавити дитину. На прогулянці пограйте в особливі класики. Якщо у звичайні вам стрибати вже набридло, а рахунок дитиною освоєний добре - спробуйте такий варіант. Накресліть класики крейдою на асфальті так, як показано на малюнку і поясніть малюкові, що стрибати можна так: 1 - 2 - 3 ..., а можна і так 1 - 1,5 - 2 - 2,5 ... Дітям дуже подобається грати і так вони краще розуміють, що між числами, є ще проміжні значення - частини. Це ваш перший і твердий крок на шляху до вивчення дробових чисел. Прекрасне наочний посібник.
2
Візьміть ціле яблуко і запропонуйте його одночасно двом дітям. Вони відразу вам дадуть відповідь, що таке неможливо. Тоді розріжте яблуко і запропонуйте їм знову. Тепер все в порядку. кожному дісталося по однаковій половині яблука. Це і є частини одного цілого.
3
Запропонуйте дитині розділити чотири цукерки з вами навпіл. Він легко це зробить. Тоді дістаньте ще одну і запропонуйте зробити теж саме. Зрозуміло, що ціла цукерка не може дістатися відразу вам і дитині . Вихід можна знайти, розрізавши цукерку навпіл. Тоді у кожного вийти по дві цілих цукерки і одна половинка.
4
Для дітей постарше використовуйте розрізний коло. Поділити його можна на 2, 4, 6 або 8 частин. Пропонуємо дітям узяти коло. Потім ділимо його на дві половинки. З двох половинок прекрасно вийде коло, навіть якщо обмінятися половинкою з сусідом по парті (круги повинні бути однакового діаметра). Позика кожну половинку ділимо еже на половину. Виходить, що коло може складатися і їх 4 частин. А кожна половина виходить з двох половин. Потім на дошці записуємо це у вигляді дроби. Пояснюючи, що таке чисельник (скільки частин взяли) і знаменник (на скільки частин всього поділили). Так дітям легше засвоїти непросте поняття - дріб.
Корисна порада
Обов'язково застосовуйте наочні посібники в поясненні абстрактного поняття.