Як намалювати нарцис.

Ніжні і витончені нарциси щовесни прикрашають квітники. Потім весна кінчається, чудові жовті квіти відцвітають. Але можна зберегти їх у себе в альбомі, і для цього зовсім не обов'язково засушувати рослина. Намалюйте нарцис. Він може бути як частиною натюрморту, так і мотивом орнаменту для вишивки.
Вам знадобиться
  • - Аркуш паперу;
  • - простий олівець;
  • - кольорові олівці чи фарби.
Інструкція
1
Нарцис - досить високий квітка на тонкому стеблі, прямому по всій довжині і вигнутому зверху. Тому для натюрморту лист краще розташувати вертикально. Якщо ви збираєтеся розфарбовувати малюнок аквареллю, папір можна попередньо затонувати в ніжно-блакитний або блідо-рожевий колір.
2
Трохи вище середини листа намалюйте коло. Циркулем користуватися не потрібно. Нічого, що коло, намальований дуже тонким олівцем, вийде трохи нерівним. Форма будь-якого живої квітки трохи неправильна. У середині великого кола намалюйте маленький. Він повинен бути в 4-5 разів менше.
3
Розділіть велике коло на шість приблизно рівних частин. Поставте точки. Це будуть вершини пелюсток. Проведіть від них дуже тонкі лінії до серединки. Таким чином ви розділили на 6 приблизно однакових частин і маленький гурток.
4
Від кожної точки внутрішньому колу відступите вправо і вліво на однакові невеликі відстані і теж поставте ледь помітні точки. З'єднайте їх з вершинами пелюсток дугами. На дугах зробіть впадинки, опуклості та інші невеликі нерівності. У вершинах пелюсток зробіть гострі кути.
5
Обведіть серединку квітки більш товстою лінією. Навколо неї намалюйте хвилясту окружність. Візьміть олівець товстіший і швидкими рухами заповніть точками внутрішнє коло. Точок повинно бути багато, відстань між ними залиште мінімальне.
6
Проведіть від одного з нижніх пелюсток вниз дві паралельні лінії на дуже невеликій відстані один від одного. Вони можуть бути строго вертикальними або йти трохи під кутом до нижньої сторони аркуша. На рівних відстанях один від одного зробіть на стеблі невеликі круглі потовщення. Закінчите лінії на різній висоті і не з'єднуйте їх внизу.
7
Можна намалювати довгі загострені листя нарциса. Почніть лист знизу, приблизно там же, де ви закінчили стебло. Проведіть вгору трохи викривлену лінію майже до квітки. Опукла частина її повинна знаходитися з боку лівого краю паперу. Від кінцевої точки проведіть таку ж лінію вниз, але опукла частина її нехай «дивиться» в інший бік. Закінчите її на деякій відстані від початку першої лінії. Таким же способом можна намалювати ще пару листя.
8
Розфарбуйте пелюстки квітки рівним блідо-жовтим кольором. Серединку зробіть яскраво-жовтою. Краю пелюсток і хвилясту окружність обведіть ще більш темним жовтим кольором або навіть помаранчевим. Намалюйте тонким темно-жовтим олівцем прожилки. Ведіть їх від вершини пелюстки до серединки.
9
Стебло і листя розфарбуйте рівним зеленим кольором. Обведіть більш темним зеленим. Прожилки на листі теж малюйте від вершини листа вниз. Достатньо, якщо їх буде 2-3.
Корисна порада
Для малювання вибирайте пористу папір. Підійде папір для акварелі й зворотний бік шпалер. Для орнаменту намалюйте квітка без стебля.Еслі ви хочете намалювати нарцис в іншому ракурсі, почніть ні з кола, а з овалу. Серединка теж буде являти собою овал, трохи зміщений до далекої від вас стороні. Пелюстки в цьому випадку вийдуть різні - ті, які ближче, здаватимуться довшими.