Як вирізати гіпсокартон.

Популярний зараз оздоблювальний матеріал - гіпсокартон - надає безліч можливостей будівельникам, декораторам, обробникам приміщень. Перед тим, як вирізати гіпсокартон , необхідно засвоїти послідовність основних кроків при роботі з цим матеріалом.
Вам знадобиться
  • - Рулетка,
  • - кутник,
  • - молоток,
  • - ніж,
  • - олівець,
  • - дриль,
  • - свердла.
Інструкція
1
Візьміть гостро відточений спеціальний ніж для різання гіпсокартон а. Якщо ніж буде недостатньо гострим, ви ризикуєте не тільки зіпсувати гіпсокартон ний лист, але можете поранитися самі.
2
Розмітьте лист. Для більш точної розмітки гіпсокартон розташовують горизонтально на рівній поверхні. За допомогою рулетки відміряйте потрібну ширину, використовуючи рейсшину, відзначте початок розрізу і його кінець і намітьте між ними лінію. Для нанесення ліній можна використовувати олівець або маркер - головне, пам'ятайте, що занадто яскрава лінія може згодом просвічувати через фарбу або шпалери.
3
Зробіть надріз по лінії - якщо лінія пряма, краще робити надріз з використанням лінійки, вона не дає ножу з'їжджати, і ви отримуєте рівний зріз. Після того, як розмітка нанесена, укладіть лист на столі так, щоб місце розрізу знаходилося за краєм столу, в повітрі. Після цього, ляскаючи долонею по відрізуваної частини листа, відламайте гіпсокартон по лінії надрізу. Частину листа, яку ви відрізаєте, відламана і повисне - впасти їй не дасть нижній шар картону. Розріжте його ножем.
4
Для того щоб вирізати отвір в аркуші гіпсокартон а, наприклад, для водяній або опалювальної труби, намітьте його спочатку олівцем. Потім якомога глибше прорежьте по наміченої лінії гострим ножем, намагаючись зробити надріз як можна рівніше. Вибийте вирізаний шматок за допомогою молотка, а після цього зачистите нерівні краї і видаліть крихти.
5
Якщо вам потрібно невеликий отвір в гіпсокартон е, його простіше не вирізати ножем, а висвердлити за допомогою дриля. Щоб висвердлити маленький отвір, візьміть звичайне свердло, а для отворів більшого діаметра, наприклад, під точкові світильники, використовуйте коронку відповідного діаметру.
Корисна порада
Можна різати гіпсокартон не тільки горизонтально, але і у вертикальному положенні, притуливши лист до стіни