Як скласти претензію на неякісний товар.

Людське суспільство передбачає участь всіх людей в товарообміні . Ми виробляємо продукцію, купуємо та продаємо її. На жаль, бувають випадки, коли клієнт незадоволений якістю придбаного товару. У цьому випадку він можете скласти претензію, яка дозволить повернути витрачені гроші. Головне в цій ситуації - зробити все правильно.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили висловити своє невдоволення якістю придбаної продукції і скласти претензію, не звертайтеся до юриста. Справа в тому, що дана процедура настільки проста, що ви самостійно зможете здійснити ее.Претензія складається в довільній формі. Але ви все ж вкажіть наступні моменти:
2
У правому верхньому куті напишіть прізвище, ім'я та по батькові директора магазину, в якому був куплений неякісний товар. Саме на його ім'я пишеться претензія. Також вкажіть назву та адресу магазину.
3
Там же вкажіть своє прізвище, ім'я та по батькові, а також адресу і телефон, за яким можна з вами зв'язатися.
4
По центру листка напишіть «Заява» або «Претензія».
5
У цій частині опишіть конкретну ситуацію, в якій ви опинилися. Назвіть дату і час покупки, назва покупки, її модель або артикул, ціну. Також вкажіть, в чому полягає шлюб придбаної продукції.
6
Визначтеся зі своїми вимогами.
7
Згідно 18 статті Закону «Про захист прав споживачів» при покупці неякісного товару ви маєте право звернутися до директора магазину з метою заміни купленої продукції на її повний аналог або на товар іншої марки, моделі або артикулу. При цьому ведеться перерахунок вартості. Крім того, ви можете вимагати зниження вартості придбаної продукції, провести повний ремонт виробленої продукції або виплатити суму, необхідну для здійснення даної операції.
8
Самий крайній варіант - прохання повернути гроші, витрачені на покупку неякісної продукції. Взамін на це ви повинні надати придбаний товар.
9
Таким чином, у своїй претензії вкажіть вибрані вимоги. Після цього напишіть про намір звернутися до суду в разі невиконання цієї умови. Це дозволить змінити свої попередні вимоги на стягнення грошових коштів, а також пені за прострочення.
10
Для того щоб убезпечити себе і гарантувати задоволення претензії, зробіть копію даного документа, гарантійних талонів, товарних чеків і т.д. Не забудьте взяти з собою паспорт, коли підете до директора магазину.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9YnHECXP9g8
Зверніть увагу
Кожен вправі самостійно визначати, як написати претензію, що включати в претензію, які вимоги в претензії заявити, кому пред'явити претензію. Звичайно ж вміст претензії має грунтуватися на положеннях законів. Претензії за неякісним товаром, робіт і послуг можна пред'являти: - протягом гарантійного терміну товару, роботи, послуги.
Корисна порада
Зробити це зможе будь-яка людина і без допомоги юристів. Скласти претензію можна в довільній формі, але з обов'язковим зазначенням наступних пунктів Далі напишіть, що у разі відмови задовольнити вашу претензію на неякісний товар, ви звернетеся до суду із заявою про стягнення грошових коштів та пені за прострочення їх виплати. За великим рахунком претензія готова.
Для того щоб повернути гроші за неякісний товар, необхідно грамотно скласти претензію і пред'явити її продавцеві. Це можна зробити самостійно, не звертаючись до юриста за консультацією.
Інструкція
1
Закон про захист прав покупця передбачає можливість повернення грошей, витрачених на покупку неякісних товарів, на підставі претензії до продавцеві. Чітко сформулюйте, в чому полягає порушення ваших прав як покупця.
2
У шапці листа вкажіть точне найменування магазину, який продав вам товар, організаційно-правову форму, адресу. Якщо у вас немає цих даних, проінспектуйте стенд в магазині, присвячений ліцензіями, свідоцтвами, пам'яткам покупцеві. Там має бути представлена ця інформація. Претензію пишіть на ім'я директора магазину.
3
Після даних про магазин вкажіть своє ім'я, по батькові та прізвище, залиште точну адресу і всі можливі засоби зв'язку, включаючи номер телефону, e-mail.
4
Напишіть про те, коли і як відбулася купівля, пошліться на чек, що підтверджує вчинення оплати товару. Далі відзначте, за яких обставин були виявлені недоліки, докладно опишіть кожен з них. Сформулюйте, в чому полягає суть вашої претензії до магазину.
5
Пред'явіть вимоги до продавцеві. Якщо ви хочете, щоб неякісний товар був замінений, відобразіть це в претензії. Інший варіант - повернення грошей за оплачену річ. Пам'ятайте, якщо недоліки виявлено під час гарантійного терміну, витрати на проведення експертизи лягають на продавця.
6
Обов'язково відзначте в претензії, що чекаєте від магазину виконання ваших вимог в чітко встановлені терміни, наприклад, протягом 10 днів з моменту одержання листа.
7
Роздрукуйте претензію у двох примірниках, розпишіться і поставте підпис. Прикладіть до документа копію касового чека, оригінал зберігайте у себе.
8
Надішліть претензію рекомендованим листом з повідомленням про доставку або віддайте особисто в руки співробітникові магазину. Прослідкуйте, щоб на вашому екземплярі була зроблена відмітка про отримання та дата.