Як залучити відвідувачів у кафе.

Щоб привернути відвідувачів в кафе, необхідно провести внутрішній аудит кухні та сервісу. Це треба зробити, щоб переконатися: вперше прийшли гості залишаться задоволені і захочуть повернутися. Адже гарний виторг більшості підприємств харчування роблять саме постійні відвідувачі, а не випадкові візитери.
Вам знадобиться
  • - маркетинговий план;
  • - новинні приводи;
  • - телефон;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Складіть маркетинговий план, в якому передбачте три частини: піар-кампанію, рекламу та акції, спрямовані на підвищення лояльності гостей. Піар - це спосіб інформування. Він покликаний показати, що таке кафе є, в ньому кипить життя, постійно відбуваються якісь цікаві вечірки, фестивалі тощо. Реклама - засіб залучення публіки. Вона завжди повинна мати спонукальний елемент. Інша її відмінність від піару - в більшості випадків реклама досить затратна. Акції, розраховані на збільшення лояльності гостей, потрібні для того, щоб випадкових відвідувачів перетворити в завсідників. Інакше кажучи, прив'язати їх до кафе за допомогою знижкових карт, подарунків в день народження, наявності іменних пивних кухлів та ін.
2
Розробіть інформаційні приводи. Цей спосіб залучення гостей - один з найбільш малозатратних. Трохи фантазії, складання прес-релізу, його розсилка по паперових і електронних ЗМІ - ось і все, що треба для інформування потенційних гостей. В даному випадку важливо зрозуміти базове правило, при дотриманні якого ваші прес-релізи завжди будуть публікуватися, а не потрапляти в корзину. Розроблений інформаційний привід повинен бути цікавий не тільки вашої цільової групі, але і цільовій групі видання, в яке ви відправляє прес-реліз.
3
Не забувайте про інтернет - з точки зору малозатратного маркетингу один з найефективніших інструментів залучення відвідувачів в кафе. Власний сайт з передбаченої системою інтерактиву (чати, форуми, гостьові книги і т.д.) - особливо вигідний. Ви платите гроші за виготовлення сайту один раз, далі - тільки за розкрутку віртуального офісу в пошукових системах, домен та хостинг. Підтримувати спілкування з гостями може ваш фахівець, наприклад, маркетолог або піарник. При правильному стилі спілкування - без панібратства, підлабузництва і інших неприємних запобігань, в день хороший сайт може призводити до вас до 10-15 чоловік. Зрозуміло, за умови, що він виконаний правильно, добре індексується і зручний потенційним гостям.
Російський ринок громадського харчування продовжує розвиватися. Нові заклади відкриваються, конкуренція зростає, а кількість клієнтів на один заклад, відповідно, зменшується. Щоб не прогоріти - потрібно шукати способи залучення клієнтів в ресторан .
Інструкція
1
Підвищення культури і рівня обслужіванія.Даже якщо страви в закладі дивовижні, враження від них може зіпсувати неякісний сервіс.Однім з варіантів вирішення даної проблеми є набір офіціантів, які мають великий досвід роботи і гарні рекомендації. Для вирішення цього завдання можна скористатися послугами кадрових агентств. Також можна найняти фахівця і провести тренінг для підвищення рівня обслуговування. У великих ресторанах і ресторанних мережах цим зазвичай займається спеціальний відділ фірми.
2
Мотивація персоналу.На потрібно забувати про робочий персоналі ресторану. При правильній мотивації зростання прибутку не змусить себе довго чекати. Варто подумати про введення системи штрафів і заохочень.
3
Оформлення зала.Оформленіе залу залежить від цільової аудиторії, на яку розраховане заклад. Наприклад класичний інтер'єр і дорогі меблі елітного ресторану буде не по кишені і не затребувана з спорт-баре.Также можливостям цільової аудиторії повинні відповідати меню і ціни. Адже бюджет, мета візиту і звички у футбольного фаната і відвідувача елітного кафе різні.
4
Яскравий зовнішній вигляд ресторана.Внешній вигляд закладу повинен відповідати його внутрішньому змісту. Вивіска і сама будівля повинні бути помітними. Інакше відвідувач просто не помітить його і пройде мимо.
5
Впровадження програми лояльності.В програму лояльності входить комплекс маркетингових інструментів по просуванню товару. Це різні акції, невеликі подарунки, конкурси та вікторини. Клієнтів завжди привертає щось «безкоштовне». Придумайте якусь акцію. Наприклад: «Кожен другий коктейль безкоштовно» або «У середу дівчатам десерт безкоштовно».
6
Установка Wi-Fi.Ресторани і кафе активно користуються даними способом залучення клієнтів. Багатьом клієнтам важливо, щоб вони змогли не тільки смачно поїсти, а й безкоштовно зайти в мережу інтернет. Встановіть у закладі так звану "точку доступу". Навколо неї утворюється зона Wi-Fi радіусом близько 50-100м.