Як вирощувати п'явок.

У наш час існує величезний попит на лікування п'явками, а якщо є попит, є і пропозиція. Вирощувати п'явок для застосування в медицині (гірудотерапія) - досить складний процес, який займе багато часу. Вирощені штучним способом п'явки і виловлені в ставку практично не відрізняються своїми лікувальними властивостями.
Інструкція
1
Одне з найбільш найважливіших умов швидкого вирощування п'явок - це їх регулярне годування свіжою кров'ю великої рогатої худоби, яка закуповується в основному на бойнях. Часто для годування використовують великі кров'яні згустки, які утворюються при згортанні кривавої маси. Для повноцінної годівлі п'явок необхідно брати кров виключно здорової тварини, дрібної і великої рогатої худоби, а також свиней. Кров'яні згустки поміщаються в спеціальну ємність, в яку випускаються кілька п'явок .
2
Після того, як п'явки досягли маси 1,5-2 грами, перестаньте їх підгодовувати. Тим самим ви зробите їх придатними для проведення медичних і лікувальних процедур. Можна використовувати ці особини для розмноження. Як відомо, п'явки мають одну статеву особливість - вони гермафродити, тобто мають органи обох статей. Тому під час злягання вона може запліднити партнера і в той же самий час запліднюється їм сама.
3
Виношування плода триває 30-40 діб, після цього з матки п'явки виходять яйця, які обплутані товстим шаром слизу. Незабаром вона затвердіє і стане схожа на кокон шовковичного хробака. Через 40 днів з яєць почнуть вилуплюватися п'явки (при сприятливих умовах).
4
Приділіть особливу увагу тому, щоб штучно створені умови проживання п'явок якнайбільше відповідали природним. Якщо ви утримуєте п'явок в кімнаті, підберіть спеціальний посуд для їх вирощування. Це може бути посуд з глини: горщики, банки та глечики; або зі скла: банки маленькі і великі. У стародавні часи використовували навіть посуд з дерева.
5
Гарантом активності та здоров'я п'явок вважається чисте і охайне їх зміст. Регулярно міняйте воду, вона повинна бути тієї ж температури, в якій вони перебували до цього. Взимку досить міняти воду один раз на тиждень, влітку - не рідше двох разів на тиждень. Зміна води особливо тривожна для п'явок , так само, як і торкання їх руками.
6
Повітря повинен бути абсолютно чистим, без сторонніх запахів (особливо тютюнового диму). У кімнаті має бути абсолютно тихо, адже шум може стривожити п'явок і спричинити повільне скорочення тіла. Це несприятливо позначається на голодних повіках, сприяючи їх виснаження.
Зверніть увагу
У нашій країні п'явка офіційно визнана лікарським засобом, а ферма з розведення п'явок визнана законодавством як фармацевтичне виробництво. Щоб займатися вирощуванням п'явки з метою реалізації в медичні установи, потрібно отримати ліцензію з Росздоровнагляду.
Корисна порада
До появи сучасних методик п'явок розводили в звичайних ставках під відкритим небом, т. Е. Піявководства було частиною ставкового господарства. Такий спосіб розведення п'явок був незручний. Найважливішою умовою швидкого вирощування повноцінних медичних п'явок є їх регулярне годування свіжою кров'ю, яка закуповується на бойнях.