Як зробити движок.

Теплові двигуни, придатні для практичного застосування, дуже складні для виготовлення в домашніх умовах. Але якщо ви захоплюєтеся фізикою, побудувати діючу модель теплового двигуна можна вдома або в шкільному фізичному кабінеті.
Інструкція
1
Одягніть захисні рукавички. Візьміть алюмінієву банку від напою. Промийте її, потім ретельно просушіть, після чого зріжте верхню і нижню частини, а з середини виріжте лист.
2
З листа виріжте коло, з нього - спіраль.
3
Розтягніть спіраль вниз таким чином, щоб вона придбала конічну форму. Зсередини получившегося подоби конуса зробіть в середині спіралі голкою невелике заглиблення.
4
З сталевого дроту виготовте Г-подібний тримач. Закріпіть його на підставці.
5
На кінці держателя зміцните вертикально шпильку. Якщо сталь піддається пайку, припаяйте її.
6
Візьміть стару каструлю невеликого діаметра. У нижній її частині просвердлите близько п'ятнадцяти отворів. Цю операцію в обов'язковому порядку виконуйте тільки в шкільній майстерні під керівництвом і наглядом викладача з праці. Всередину каструлі помістіть патрон з лампочкою розжарювання потужністю в 25 Вт Надійно закріпіть патрон таким чином, щоб лампочка не стосувалося стінок каструлі. Для цього можна використовувати кронштейни різних конструкцій. Виведіть назовні шнур з вилкою, не допускаючи коротких замикань. Ретельно заізоліруйте всі з'єднання.
7
Підставку розмістіть таким чином, щоб вісь булавки збігалася з віссю каструлі. Надіньте конус з спіралі на шпильку, щоб він міг обертатися над лампою. Зніміть захисні рукавички.
8
Увімкніть лампу і зачекайте кілька хвилин. Конус з спіралі завращает. Чи не перегрівайте установку.
9
При бажанні, використовуйте виготовлену вами діючу модель теплового двигуна як екстравагантного декоративного світильника (але не нічника). Подібні прилади випускаються промисловістю з двадцятих років минулого століття і до сих пір. Ще раніше їх будували з використанням свічок, однак, такі досліди можна проводити лише в школі під керівництвом і наглядом викладача фізики, але ні в якому разі не вдома.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=B7dci1epCXg
Зверніть увагу
Будьте обережні з моделлю двигуна. Зробіть все можливе для запобігання ударів струмом, коротких замикань, механічних травм, опіків і загорянь. Не використовуйте лампочку могутніше 25 Вт