Як врятувати фіалку.

Кожен з нас мріє мати в своєму будинку красиві і квітучі рослини, наприклад фіалки, які дуже вибагливі у вирощуванні та догляді. Найчастіше трапляється так, що листя фіалки починають жовтіти, сохнути і опадати, перестає функціонувати коренева система. Основні причини даної поведінки рослини: перезволоження, перегрів, пересушування чи переохолодження. Однак ще не все втрачено, можливо, ви зможете повернути життя цим красивим квітам завдяки деяким радам і рекомендаціям.
Вам знадобиться
  • - Банку,
  • - поліетиленовий мішок.
Інструкція
1
Першим ділом постарайтеся розібратися в ситуації, що склалася, від якого несприятливого фактора постраждала фіалка. Можливо, її пересушили або навпаки залили. Явища абсолютно протилежні, а результат один - пониклі і засохле листя. Якщо ви помітили увядающее рослина, не варто його автоматично поливати, бажаючи заповнити достаток вологи. Якщо причина в'янення - перезволоження, тоді зайва порція води гарантовано вб'є рослина.
2
Візьміть горщик з фіалкою в руки і визначте, що з нею сталося. Якщо горщик практично невагомий, а земля відстає від стінок, і придбала рудий колір - швидше за все, рослина пересушена. Якщо на дотик земля мокра, на вигляд темного кольору і горщик має відчутну вагу - рослина перезволожені.
3
При сильному пересушуванні грунту, починають гинути кореневі волоски і невелика частина корінців, які забезпечують всмоктування вологи. Не варто відразу поливати рясно, помістіть рослина в поліетиленовий пакет на 1-3 дні і іноді впорскують теплу воду. Після того як тургор повністю відновиться, дістаньте фіалку з пакету і поставте на чільне місце, щоб поспостерігати за подальшому її станом. На повне відновлення кореневої системи буде потрібно не менше двох тижнів, в цей час будьте акуратніше з поливом.
4
Якщо листя не відновили свій тургор після змісту в пакеті, можливо коренева система повністю загинула. Фіалку в цьому випадку доведеться перечеренковать. Видаліть підземну частину стовбура рослини разом з мочкою відмерлих коренів, а фіалку укоренити знову. Видаліть три нижніх листочка, налийте в банку воду і покладіть листя на край банки, закрийте поліетиленовим пакетом. Через 3-4 тижні повинна утворитися мочка з молодими країнами. Можна приступити до посадки фіалки в повітряну і пухку землю, налийте трохи води в піддон і помістіть знову в пакет. Таким чином, рослина швидше приживеться. Поступово почніть привчати рослина до повітря з більш низькою вологістю, для цього розв'язуйте пакет один раз на день і провітрюйте його. Через пару тижнів, пакет можна зняти зовсім.
Корисна порада
Для поливу потрібно брати відстояну і теплу воду. Фіалкам потрібна певна температура повітря протягом усього року - 20-24 градуси. Знижену температуру до 10-15 градусів фіалки можуть витримати, а ось підвищену до 30-35 градусів - переносять набагато гірше.