Як повернути домен.

Після реєстрації доменного імені для свого сайту і оплати його використання, наприклад, на один рік вперед, турбота про цей аспект веб-ресурсу у його власника відступає на другий план. Найчастіше там вона і залишається, навіть коли оплачений період використання проходить, і прострочений домен перестає бути власністю зареєстрував його власника - так трапляється майже з 20% доменів в зоні RU. Коли одного разу сайт перестає відгукуватися на своє ім'я, перед колишнім власником домену цей аспект існування веб-ресурсу повертається іншим боком - як повернути втрачений домен.
Інструкція
1
З'ясуйте у реєстратора вашого домену, чи немає можливості все ж продовжити термін реєстрації - багато компаній, як хороші комерсанти, роблять гроші і на забудькуватості своїх клієнтів. За умовами обслуговування у багатьох реєстраторів існує певний часовий період (зазвичай - від місяця до трьох), протягом якого домен залишається у власності реєстратора, якщо власник не сплатив його продовження. За запитом WHOIS в інформації про домен в такий період можна отримати статус On Hold. Протягом цих місяців у вас ще є можливість продовжити термін реєстрації, але коштує це зазвичай, як мінімум, удвічі дорожче стандартних розцінок.
2
Дочекайтеся закінчення цього перехідного періоду, якщо платити дорожче у вас немає бажання або можливості. Коли на запит WHOIS в інформації про домен статус зміниться з On hold на Deleted, зареєструйте його заново в тій же самій або іншій компанії-реєстраторі.
3
Скористайтеся послугою реєстраторів доменів, багато з яких пропонують зловити звільнився домен раніше, ніж це зроблять інші охочі дістати його. Використовувати цей небезкоштовно сервіс має сенс, якщо ви впевнені, що доменне ім'я, зовсім недавно належало вам, користується підвищеним попитом на цьому ринку.
4
Дізнайтеся контактну інформацію власника, якщо колишнє вашим доменне ім'я вже хтось встиг зареєструвати на себе. Можливо, новий власник погодиться перереєструвати домен на ваше ім'я за прийнятну плату або з чистого альтруїзму. А може, він погодиться укласти з вами договір, за яким домен залишиться за новим власником, але буде вказувати на DNS-сервери, обслуговуючі ваш сайт. Якщо нинішній власник відмовиться від співпраці, а у вас є зареєстрована торгова марка, яка збігається з доменним ім'ям, то можна спробувати звернутися в арбітражний суд, звинувативши нового власника в кіберсквотингу.