Як виробляти шкурки кролика.

Кролячий хутро - це дуже легкий, красивий і теплий матеріал. В основному з шкурок шиють жіночі та дитячі головні убори, дитячу хутряну одяг.
Вам знадобиться
 • - ложка
 • - вода
 • - сіль
 • - оцет
 • - кора верби, багна або дуба
 • - господарське мило
 • - топлений свинячий жир
 • - нашатирний спирт
 • - крейда або гіпс
 • - наждачний папір
 • - тирса
 • - гребінець
Інструкція
1
Розмочіть шкурки при температурі 35-40 градусів. Свіжі шкурки досить протримати в воді 3-5 годин. Сухі шкурки вимочуйте спочатку першим способом, потім в підсоленій воді 10-12 годин (15-30г солі на 1 л води). Сіль не варто додавати, якщо шкурки були промазани сіллю перед сушінням.
2
Розмочену шкурку треба промездріть. Видалити з міздрі залишки жиру і м'язів. Мездрение варто проводити звичайної ложкою. Цю процедуру треба проводити якомога акуратніше, інакше можна підрізати коріння волосся, і ваша шкурка просто облізе.
3
Розведіть мильний розчин в пропорціях: на 1 л води 10 г господарського мила або 3,5 г прального порошку з додаванням кальцинованої соди. Простірніте промездренную шкурку в цьому розчині. Прополощіть в чистій воді, і протріть сухою ганчіркою.
4
Тепер приступайте до Пикелевание або квашенню. Ці операції необхідні, щоб змінити фізико-хімічні властивості міздрі. Приготуйте розчин. На 1 літр води буде потрібно 10 - 15 г концентрованої оцтової кислоти і 40 г кухонної солі. Рідинний коефіцієнт - 7. Рідинний коефіцієнт рівний 7 - це означає, що на 1 кг шкурок потрібно 7 літрів розчину. При температурі розчину 35-40 градусів шкурки витримуються 4-6 годин. При температурі 20 градусів - доба. Потім, щоб видалити залишки оцту, прополощіть шкурки в содовому розчині.
5
Після всіх процедур складіть шкурки стопкою на дозрівання. Час дозрівання від 12 до 48 годин. Після дозрівання можна приступати до дублення. Мета дублення - закріпити всі властивості отримані від попередніх процедур.
6
Приготує дубильний розчин можна з кори верби, багна болотного, вільхи або дуба. Складіть шматочки кори і дрібні гілочки в емальований посуд, посипте сіллю і залийте водою. На 1 літр води буде потрібно 200-250 г кори і гілок і 50-60 г солі. Закип'ятіть, остудіть і злийте в інший посуд. Дотримуйтеся вимог шкурки в цьому розчині приблизно добу, часто помішуючи.
7
Дістаньте шкурки з розчину, відіжміть, складіть стопкою. Стопку накрийте дошкою, на дошку покладіть вантаж 5-7 кг. Залиште шкурки під вантажем на 2 дні.
8
Після пролежкі нанесіть на мездру ватяним тампоном жирову емульсію. Щоб приготує емульсію, закип'ятіть воду. З розрахунку на 1 літр води додавайте 60 г господарського мила, розтоплений свинячий жир (стільки ж, скільки води) і нашатирний спирт (10-12 мл на 1 літр). Завдавши розчин на мездру, складіть стопку і залиште на 3-4 години.
9
Просушите шкурки при температурі не вище 30 градусів. Мездру протріть порошком крейди або гіпсу. Нерівності зачистите наждачним папером. Струсіть шкурки. При необхідності розімніть шкурки на ребрі дошки. Хутро присипте тирсою несмолистих порід дерев. Ще раз струсіть і розчешіть хутро.