Як вклеїти автоскло.

Бувають випадки, коли лобове скло автомобіля доводиться міняти. З 60-х років минулого століття скла в автомобілі стали вклеювати за допомогою поліуретанового клею. Такий клей створює між склом і кузовом герметичний ущільнювальний шар, нічим не поступається гумовим прокладкам.
Інструкція
1
Щоб вклеїти скло в автомобілі необхідно придбати якісну клейову систему (одно- або двухкомпонентную). Краще брати системи відомих виробників. Економити в даному випадку не можна. Також необхідно перевірити термін придатності системи і цілісність її упаковки.
2
Демонтуйте пошкоджене скло. Спочатку зніміть з автомобіля двірники, панель повітрозабірника, молдинги і т.п. В салоні зніміть обшивку передніх стійок, дзеркало заднього виду, козирки. Закрийте всі сусідні з прорізом поверхні скотчем. Скло зрізають за допомогою струни, а також різних ножів (електричних або пневматичних).
3
Зріжте з рами кузова старий клей, залишивши шар не більше 1-1,5 мм. Ретельно очистіть отвір від скопилася в ньому бруду і пилу. Обробіть раму обезжиривателем, який входить в комплект купленої клейової системи.
4
Ретельно промийте скло склоочисником, нанесіть на його керамічну смужку активатор і грунт (праймер). Нанесіть праймер на очищену раму кузова. Праймер наноситься тонким шаром в один захід. Він є адгезивним речовиною, усиляется зчеплення клею з основою. Дайте праймеру висохнути протягом часу, який позначив виробник.
5
Прикріпіть вакуумні присоски ручок до зворотної сторони скла там, де вам буде зручніше його брать.Через наконечник пістолета нанесіть рівний шар клею по периметру скла і тут же встановіть скло по місцю в проріз. Чуть-чуть порухайте його вправо-вліво. Клей сохне швидко, тому від вашої моторності залежатиме і результат роботи.
6
Закріпіть скло липкою стрічкою, відразу встановіть молдинги, потім по черзі всі раніше зняті елементи. Чи не закривайте дверцята автомобіля до повного висихання клею, щоб не створювалося повітряних потоків, здатних привести до деформації клейового шару, а отже, і до порушення його герметизації. Вкрай важливо витримати час полімеризації клею, яке також обумовлено його виробником на упаковці.
Зверніть увагу
Автомобільне скло в сучасному автомобілі - це не просто віконце, через яке водій і пасажири дивляться по околиці. Автоскло оберігає від пилу, вітру, атмосферних опадів і попадання в салон випадкових дрібних предметів. Ще одна функція автоскла сьогодні - воно зміцнює конструкцію автомобіля, додає жорсткість кузову.Стекло для автомобіля виготовляється в двох видах -тріплекс і сталініт. Сталініт - загартоване скло, що витримує великі ударні навантаження. Недолік - розбивається вщент, розсипаючись на безліч закруглених осколків-гранул, безпечних для людей. Триплекс - багатошарове загартоване скло-два шари скла і полівінілбутіральная плівка між ними. Воно міцне, прозоре, не б'ється при ударах, тільки деформується. Зазвичай лобові стекла на автомобіль виготовляються з триплексу, а бічні, заднє, кватиркового - з сталініта.
Якщо вам потрібно замінити лобове скло автомобіля, можна звернутися на станцію техобслуговування, де проведуть всі роботи якісно і швидко. Але якщо у вас є бажання навчитися ремонтувати машину самому, а також необхідний інструмент - спробуйте вклеїти скло самостійно.
Вам знадобиться
  • - чохли або тканину;
  • - поліетиленова плівка;
  • - поролонові валики;
  • - ніж або струна для різання скла;
  • - грунт;
  • - пилосос;
  • - стамеска;
  • - клей;
  • - шпатель;
  • - нове лобове скло.
Інструкція
1
Спочатку підготуйте автомобіль до заміни скла, закрийте сидіння пасажира та водія захисними чохлами або непотрібної тканиною. Рукоятку коробки і кермо загорніть в поліетилен і зафіксуйте скотчем. Обов'язково закрийте вентиляційну шахту, оскільки потрапили в неї осколки скла можуть згодом вилетіти звідти з потоком повітря.
2
Між стелею і дахом автомобіля помістіть кілька поролонових валиків, щоб не пошкодити стелю при зрізанні скла. Якщо є можливість, відсуньте панель приладів або екрануйте її металевою смугою від ріжучої кромки ножа.
3
Постарайтеся вести зріз максимально рівно і гладко, за старим клейовому шву. Щоб нівелювати невеликі нерівності, застосовуйте спеціальні стамески. Якщо в деяких місцях відсутній лакофарбове покриття, обробіть їх грунтовкою. Пилососом видаліть з рамки скла залишки бруду і пилу.
4
Проведіть примірку нового лобового скла до прорізу. Закріпіть тонкі смужки зі спіненого поролону, щоб задати склу потрібне положення.
5
Підготуйте скло до вклеювання, очистивши його від силіконових, масляних та інших забруднень. Щоб поліпшити адгезію скла, використовуйте спеціальні активатори і грунти, додатково вони захищатимуть шов від руйнівного ультрафіолету.
6
Нанесіть клей одним нерозривним шаром за допомогою пластикової насадки з трикутним вирізом. Якщо такий насадки у вас немає, накладайте його шпателем, забезпечуючи рівномірну товщину шару.
7
Встановіть лобове скло у віконний проріз і притисніть, щоб клей міг схопитися. Відразу приберіть надлишки клею. Якщо є можливість, перевірте герметичність прилягання скла за допомогою ультразвукового детектора.
8
Після поклейки лобового скла протягом перших доби не мийте автомобіль на мийці високого тиску, що не заїжджайте на бордюри, не кладіть поверх приладової панелі об'ємні і важкі предмети.